Конституцією України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Разом з тим відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов'язок кожного, навіть обласного депутата, не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.
    Однак, 21 вересня 2017 року депутат Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук у своєму пості в соціальній мережі «Facebook» втратив баланс між конституційним правом на свободу думки і слова, правом на вільне вираження своїх поглядів, переконань та між амбіціями, які взяли гору над здоровим глуздом та завадили прийняттю ряду важливих питань порядку денного чергової вісімнадцятої сесії Здолбунівської міської ради сьомого скликання. Метод депутат обрав не найкращий, не депутатський, ображаючи у статті міського голову , а від так і весь апарат управління міської ради, називаючи всіх «баригами та злодіями», що само по собі є неприпустимим та образливим. Такі «літературні» вислови притаманні лише певному колу осіб. Здогадатися не важко якому. Жодного доказу розкрадання бюджетних коштів від компетентних органів просто не існує в природі. Чим оперував Володимир Ковальчук, надаючи такі гучні заяви незрозуміло. Такий вислів є необґрунтованим та можна розцінювати як наклеп, який ганьбить гідність та честь не тільки міського голови, але й депутатів та працівників міської ради. Думаю, що час розставить все на свої місця.
    Здоровому глузду не піддається вислів депутата про «узурпування влади», адже узурпація – це захоплення влади без законного права. Законне право перебування міського голови Ольшевського І.О. на посаді з 2004 року не потребує будь-якого обговорення чи доказування. Йому люди вже вкотре довірили місто, надавши перевагу на чергових виборах серед ряду претендентів .
    Вважаю, що така суб’єктивна позиція депутата обласної ради є образливою та спрямованою на спотворення думки здолбунівчан та передвиборною піар-акцією і ні в якому разі не дає суспільну оцінку роботи міської ради в цілому.
    От і робимо висновки, про що чи про кого дбає депутат Володимир Ковальчук, як представник територіальної громади міста Здолбунів.

Завідуюча юридичним відділом Здолбунівської міської ради Оксана Рощенко