У Здолбунівській міській раді відбувся курс тренінгів для підвищення комунікації влади й громади, а також презентація результатів участі громадськості у формуванні місцевої політики, які проводила Громадянська мережа «ОПОРА». В тренінгах взяли участь працівники апарату, депутати міської ради та активні громадяни.
    Так 12.12.2017 року відбувся останній тренінг «Мотивація, як передумова досягнення поставлених цілей». Під час якого учасники спільно розробили способи мотивації влади та громади під час прийняття важливих для громади рішень та дізналися міжнародний досвід підвищення рівня мотивації мешканців.

    На фото: Андрій Токарський – фахівець у сфері партисипації.

    Два попередніх тренінги - "Особливості партисипації та інструменти участі громадян у формуванні місцевої політики " та "Ефективна комунікація, як запорука успішної співпраці" відбулись 28 листопада та 05 грудня.

    Під час тренінгу «Особливості партисипації та інструменти участі громадян у формуванні місцевої політики» учасники дізналися що таке «партисипація», які інструменти участі громадян у формування місцевої політики та особливості їх використання; визначили важливість партисипації та обговорили, як розвивати взаємодовіру між владою та громадою.


    Тренінг «Ефективна комунікація, як запорука успішної співпраці» об’єднав навколо принципів і стандартів проведення публічної консультації, (яка є одним із інструментів партисипації) тобто консультації з громадськістю у формі діалогу, який веде місцева влада з мешканцями, задля вивчення та врахування їх пропозицій щодо різних важливих питань. Основними завданнями консультацій є підвищення відкритості та публічності органів місцевого самоврядування, створення умови для встановлення довірливих відносин та залучення мешканців до процесу управлінням містом.

 

На реальних прикладах, під час практичних завдань, учасники вчились вирішувати питання з використанням публічних консультацій, а також вирішували, як розвивати взаємодовіру між владою та громадою. Виокремлювали індикатори вимірювання основних принципів публічних консультацій: добрі наміри, доступність, прозорість, право на відповідь, координацію, передбачуваність та повагу до спільного блага. Оговорювали фактори успішної інформаційної кампанії, етапи її впровадження та цілі кожного з них.


    Також представники Громадянської мережі «ОПОРА» представили результати моніторингу участі громадськості в процесі формування місцевої політики Здолбунова та презентували напрацьовані рекомендації для покращення рівня участі громадськості.
    В компоненті «Прозорість» Здолбунівська міська рада отримала 23 бали з 34 можливих – це 69,7% рейтингу. В компоненті «Участь мешканців» рада одержала 23,5 бали з 31 можливих – це 75,8 % рейтингу. В загальному рейтингу, Здолбунівська міська рада отримала 46,5 балів з 64 можливих – це 72,7 % рейтингу.