Нещодавно керівник Гощанського відділення Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Галина Бондарчук взяла участь у засіданні «круглого столу» з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке відбулося у Гощанському районному центрі зайнятості під головуванням директора центру Петра Зубкевича.
    На зустріч були запрошені суб’єкти підприємницької діяльності у яких рівень середньої заробітної плати нижчий від законодавчо встановленого розміру.
«Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. На сьогодні легалізація заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Водночас проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги, оскільки негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету є «тіньова» зайнятість населення та виплата заробітної плати в «конвертах », - зазначила заступник начальника Рівненської ОДПІ - начальник Гощанського відділення Галина Бондарчук.
    В ході заходу представникам бізнес-спільноти роз’яснено зміни до трудового та податкового законодавства щодо оподаткування заробітної плати, здійснненя нарахувань на фонд оплати праці, наголошено на фінансовій відповідальності за порушення законодавства про працю.
    За результатами засідання зобов’язано роботодавців дотримуватися норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників.

Рівненська ОДПІ