ГУ ДФС у Рівненській області нагадує фізичним особам, що базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).

     Податковим кодексом України передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно для фізичних осіб, у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку:

     а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

     б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

     в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів. (П.п 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

     Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у порядку, визначеному п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної згідно з п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості.

     При цьому фізична особа – власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв.м. (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Внесок  Рівненщини до зведеного бюджету країни 1,4 мільярда гривень

За оперативними даними до зведеного бюджету,  платниками податків Рівненської області, протягом трьох  місяців поточного року сплачено більше 1 млрд. 408 млн. грн податків та зборів. Ця сума на 434 млн. грн  або 44,6% більша, ніж  за відповідний період минулого року.

Відповідно до місцевих бюджетів надійшло 781 млн .грн., Державний бюджет отримав 627,3 млн. грн., що на 53,7% або на 219,3 мільйона більше минулорічних

У розрізі податків найбільшу питому вагу надходжень до зведеного бюджету області займають податок з доходів фізичних осіб 675,54  млн. грн, та податок на додану вартість 239,7  млн. грн

Як зазначив перший заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Анатолій Клячук : « Ми робимо усе можливе для стабільного наповнення бюджетів усіх рівнів, –та водночас, дякуємо тим суб’єктам господарювання, які розуміють важливість своєчасної сплати податків, адже таким чином вони забезпечують ефективне виконання державою соціальних зобов’язань перед суспільством.»

ГУ ДФС У Рівненській області