З початку 2017 року власники нерухомості Рівненської області перерахували до місцевого бюджету 6,1 млн. грн., що на 48 %, або на 2 млн.грн. більше надходжень січня-березня 2017 року.

Лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними вже сплачено понад 5,8 млн грн.

Нагадуємо, що платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів області за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Внесок платників – фізичних осіб протягом січня-березня поточного року – 374 тис. грн, що на 349 тис. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року. Громадяни сплачують податок у 2017 році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2016 року.

Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомляють фіскальні органи ГУ ДФС у Рівненській області за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня.  ГУ ДФС у Рівненській області

Громадяни, які надавали в оренду житло, земельні ділянки, автотранспорт повинні задекларувати свої доходи

ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (ст.164 Податкового кодексу України).

Оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.

Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.

Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду такого майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.

Громадяни також мають можливість подати декларацію про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису через сервіс «Електронний кабінет платника» на веб-порталі ДФС України.

Нагадуємо, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік – 3 травня 2017 року.

Крім того, фізична особа зобов‘язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій нею декларації.

  ГУ ДФС у Рівненській області

Реформування податкової сфери вимагає участі громадськості та активної молоді

Нещодавно в Національному університеті водного господарства та природокористування відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Державний фінансовий контроль в контексті реформування податкової та бюджетної політики». У зустрічі прийняли участь керівництво та члени Громадської ради при ГУ ДФС у Рівненській області, представники фіскальної служби Рівненщини, Рівненського територіальне відділення АППУ, Рівненського обласного осередку Всеукраїнської ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», Громадської координаційної ради Рівненської області, студенти та викладачі напряму підготовки «Облік та аудит».

Присутні на зустрічі ознайомились зі змінами у Податковому кодексі 2017 року, з особливостями декларувальної кампанії, електронними сервісами  ДФС, з роллю громадськості у формуванні податкового законодавства та реформуванні податкової та бюджетної політики країни.

 В свою чергу представники громадськості та фіскальних органів змогли оцінити публічні виступи студентів з державного фінансового контролю на прикладах діяльності конкретних підприємств Рівненщини.

Податківці та громадськість у своїх виступах висловили надію, що наукові напрацювання викладачів та студентів сприятимуть покращенню діяльності фіскальних та інших державних органів, як за окремими напрямами, так і під час прийняття обґрунтованих, ефективних управлінських рішень.

Позитивні перетворення у нашій країні тільки тоді матимуть ефект, коли будуть відповідно оцінені та підтриманні громадою та активною молоддю.

ГУ ДФС у Рівненській області