У жовтні 2017 платники, що обслуговуються Рівненською ОДПІ перерахували єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 64,7 тис. грн. Про це повідомив начальник Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Ірина Олендер.
    За її словами, надходження жовтня цього року на 20,6 тис. грн. більше, ніж минулого року, крім того, загалом з початку року надходження єдиного соціального внеску збільшилися на 51% - до 614,4 тис. грн., що на 209,3 тис. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року.
    Варто нагадати, що єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
    При цьому сума єдиного внеску за місяць не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
    Для підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць – 704 грн.
    Крім цього, з 2017 року якщо платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць в розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок тобто – 704 грн.

Рівненська ОДПІ