Ось і знову ми на порозі чергових місцевих виборів. Кожен, хто бере участь у передвиборних перегонах, чи балотується на посаду міського голови зобов´язаний йти до людей, щоб заручитися їх підтримкою у тих справах, які планує зробити в разі обрання на посаду. Іншими словами потрібно отримати певний кредит довір´я виборця, щоб реалізувати власну передвиборну програму. Я такий кредит довір´я отримав від здолбунівчан уже тричі, коли мене обирали на посаду міського голови.

Хочу сказати, що мені сьогодні не соромно дивитися в очі виборців, бо за цей час вдалося багато чого зробити. Разом з тим вимальовується ще багато нерозв´язаних проблем, які чекають свого вирішення в майбутньому. Але, напевно, найголовніше те, що вироблено певну систему управління в нашому місті, у якій кожен напрям роботи знайшов конкретного виконавця і відповідальну за це людину. Дала певні позитивні результати і координаційна та організаторська робота міської ради в результаті чого вдалося змусити всіх, або більшість працювати над вирішенням нагальних проблем міста. І за це я насамперед вдячний депутатам міської ради, членам виконавчого комітету. Вдячний за їх активність, небайдужість до вирішення загальноміських проблем, активну роботу по виконанню депутатських повноважень.

З усіма ними ми швидко знайшли спільну мову, стали в якійсь мірі однодумцями, а це дало можливість реалізувати понад сімдесят відсотків депутатських зауважень та пропозицій, що позитивно змінило вигляд і умови життєдіяльності всього міста. Звичайно, у реалізації моєї програми, з якою я йшов на вибори 2010 року, допомогли самі мешканці. За цей час мною особисто було прийнято понад 810 громадян, розглянуто більше 7 тисяч заяв, більше як 2400 телефонних дзвінків. В більшості з них були ділові зауваження і пропозиції. Люди не байдужі до того, що робиться в місті, хочуть справедливості у вирішенні всіх питань. Жодна порада, жодне зауваження чи пропозиція не залишились поза увагою. Багато повчального принесли і зустрічі з виборцями, які за цей час проводилися, щорічні звіти перед громадою.

Повинен сказати, що докорінно змінили стиль своєї роботи і працівники апарату міської ради. В основу їх діяльності було покладено гасло «Не люди для влади, а влада для людей». Суттєво змінилися підходи щодо організації робочого часу, робота стала плановою, запроваджено систематичну звітність про зроблене, чітке виконання посадових обов´язків, чергування у вихідні дні, закріплено працівників апарату за вулицями міста, посилено вимоги до роботи із зверненнями громадян, організовано роботу бюро інформування населення, затверджено перелік послуг, які надає міська рада, розроблено карти цих послуг. Дає свої результати реалізація українсько-польського проекту «Чисте самоуправління в Україні».

Переконаний, що вагомі плоди повинна принести і розпочата робота по реорганізації міських комунальних служб і розподілу їх функцій у місті. Комунальні служби повинні працювати як самодостатні підприємства, рентабельні і необхідні людям. Причому їх рентабельність повинна досягатися не за рахунок збільшення тарифів, а за рахунок впровадження нових підходів, розширення сфери послуг, підвищення їх якості, енергозберігаючих технологій.

Посилено вимоги до роботи комунальних підприємств, чітко визначено перелік робіт, терміни їх виконання та перспективи розвитку підприємства.

Багато уваги приділяється тому, щоб комунальні підприємства надавали якісні послуги, робили це оперативно і якнайповніше задовольняли потреби населення. З іншої сторони, міська рада вважає, що людина має право сама обирати, хто їй буде надавати послуги і кому вона буде за це платити. Альтернативою в наданні послуг є організація та діяльність об´єднань співвласників багатоквартирних будинків, 23 з яких уже зареєстровані і намагаються ефективно вирішувати нагальні проблеми мешканців, в перспективі організація і робота управлінських кампаній.

За період роботи на посаді міського голови вдалося також наблизити до розв´язання проблем міста наші промислові підприємства, залучити їх до виконання різних робіт по його благоустрою. Не стоять осторонь цього і підприємці. Організувавши роботу в такому комплексному підході, де кожний знає своє завдання і несе за його виконання персональну відповідальність, ліквідувавши хаотичність та поверховість у вирішенні виробничих питань і місті, вдалося досягнути значних результатів.

Так, у 2010-2015 роках здійснено благоустрій прибудинкових територій, обладнано 11 спортивних майданчиків, встановлено 70 одиниць спеціального обладнання на ігрові майданчики, які розташовані на прибудинкових територіях та міських скверах, здійснено реконструкцію та будівництво ряду дозвіллєвих об´єктів на території міського гідропарку.

Збудовано та відремонтовано 25 вулиць загальною протяжністю 6,3 км, зокрема вулиці Ватутіна, частково Словацького, Калнишевського, С.Петлюри, Стефановича, Пушкіна та ін.

Проведено будівництво та реконструкцію вуличного освітлення на 32 вулицях, зокрема Шевченка, Шкільна, Зелена, І.Гончара, Старомильська, Заводська, Мартинівка, Щепкіна та інші загальною протяжністю 20,5 км.

Уже звикли здолбунівчани до яскравих квіткових стрічок, які заполонили наше місто.

Обладнано два нових контейнерних майданчики, додатково закуплено 138 звичайних контейнерів та 23 євроконтейнери. Вироблено також певну систему прибирання міста, ліквідовано проблему забур´яненості, проведено ремонт більше 185 під´їздів, замінено 62 дверних блоки на входах в під´їзди і підвали. Відремонтовано 15 покрівель.

Проведено благоустрій околиць міста, змінено організацію роботи по своєчасному вивозу сміття, завершено роботи по відводу стічних вод в районі вулиць Зеленої, Стефановича, ринку по вулиці 8 Березня, Віли, І та ін.., замінено аварійні мережі водопостачання та водовідведення, теплопостачання, побудовано міні-котельню по вулиці Шевченка, 202, виготовлено проект на будівництво міських очисних споруд.

Таким чином, передвиборна програма, з якою я йшов на вибори міського голови у 2010 році, виконана, і це є мій позитивний результат.

Але незважаючи на все це, зроблено ще дуже і дуже недостатньо для задоволення зростаючих потреб жителів міста. Тому роботи, зокрема й по його благоустрою, потрібно продовжувати. Вже в даний час потрібно продовжити ремонт, будівництво доріг та тротуарів, проведення робіт з благоустрою вулиць міста згідно з Перспективним планом, і надалі особливу увагу звертати на благоустрій околиць Здолбунова.

Розширити інфраструктуру міського гідропарку, облаштувати стоянки для автомобілів, відновити наявні конструкції спортивних майданчиків, організувати будівництво нових споруд для відпочинку навколо озера, завершити будівництво дороги по вулиці Парковій.

Завершити розпочаті роботи по забезпеченню освітлення на всіх вулицях міста.

Вдосконалити систему роботи по своєчасному вивезенню сміття та впорядкувати міське сміттєзвалище, організувати роботу сміттєпереробного цеху, забезпечити місто євроконтейнерами, запровадити роздільний збір сміття, запровадити в місті надання комплексних ритуальних послуг.

Продовжити впорядкування прибудинкових територій, обладнання ігрових та спортивних майданчиків для дітей і молоді, місць відпочинку для пенсіонерів, скверів на подвір´ях кожного багатоповерхового будинку, реконструювати літній танцювальний майданчик для організації дозвілля молоді міста.

Особливу увагу звернути на капітальний ремонт покрівель, балконів, фасадів, входів в під´їзди та підвали, на допомогу ОСББ та управлінським компаніям.

Забезпечити нормальну роботу відновленої системи зливової каналізації в місті, розпочати будівництво міських очисних споруд та каналізаційної мережі в районі «Осада».

Продовжити проведення робіт по заміні аварійних мереж тепло-,водопостачання та водовідведення, запроваджувати у цій справі нові енергозберігаючі технології, організувати системне планове переведення багатоповерхових будинків на автономне опалення.

Ми всі добре розуміємо, що проблем у місті ще дуже багато. Вирішення їх буде залежати перш за все від раціонального використання бюджетних коштів, від згуртування і залучення всіх зацікавлених до вирішення даних проблем. Резерви в цьому напрямів дуже і дуже великі, і я переконаний, що успіх прийде, якщо не будемо бездіяльно сидіти, склавши руки. І найголовніше – це змінити відношення людей до влади, все зробити, щоб влада працювала для людей. Саме від позицій кожного з нас, ініціативи, наполегливості, сумлінності, відповідальності залежать наші результати. Дуже хочеться, щоб вони були вагомими. Але для здійснення великих справ потрібний і відповідний кредит довір´я людей, потрібна їх небайдужість до вирішення всіх проблем міста. Задумане, заплановане можуть здійснити тільки професіонали, люди з багатим практичним досвідом цієї роботи. І саме вони мають прийти до влади на всіх рівнях.

Кожний народний обранець, кожен працівник органів місцевого самоврядування має усвідомити свою особисту відповідальність, стан справ, зробити все, щоб відродити у людей почуття господаря свого дому, гордості за своє місто, свою державу Україну.

І Ольшевський, міський голова, кандидат на посаду міського голови.