Чотирнадцята сесія міської ради шостого скликання, яка відбулася минулого тижня, відзначалася масштабністю розглянутих на ній питань і значимістю прийнятих рішень, які стали своєрідним поштовхом до подальшої спільної роботи виконавчого комітету, депутатського корпусу, апарату міської ради, комунальних служб і сприятимуть подальшому розвитку міста на найближчі кілька років, вирішенню відчутних для місцевої громади проблем.
До запропонованого порядку денного, який включав понад 60 питань, врахувавши пропозиції голів депутатських комісій, депутати погодилися внести ще й більше десятка додаткових, проекти рішень з яких розглядалися на депутатському дні. Разом з тим, сесія відхилила пропозицію депутата М. Шевченка (фракція “Фронт Змін”) щодо внесення до порядку денного питання про звернення до Верховної Ради України щодо негайного розгляду і прийняття закону про імпічмент Президенту України.
Одним з основних питань, розглянутих на сесії, було питання про стан і завдання з подальшого вдосконалення роботи щодо охорони навколишнього природного середовища у м. Здолбунів. У своєму виступі заступник голови міськради О. О. Палій зокрема зупинився на дотриманні природоохоронного законодавства комунальними підприємствами міста. Так, КП “Здолбунівводоканал”, утримуючи водопровідно-каналізаційні мережі, споруди та обладнання у задовільному санітарно-технічному стані, забезпечує їх безперебійну роботу та стабільне цілодобове водопостачання населення та підприємств міста. Однак, наголосив доповідач, існує проблема із постачанням води на селище Новоздолбунів, куди проведена лише одна гілка водопроводу. КП “Здолбунівводоканал” розроблено проект по прокладці другої гілки водогону вартістю 3 млн. грн. За кошти міського бюджету цей проект реалізувати неможливо. Тому підприємство вишукує можливості щодо залучення державних коштів на його реалізацію на умовах співфінансування. На таких же умовах був розроблений проект будівництва очисних споруд в місті вартістю понад 300 тис. грн. Крім того, торік був виготовлений проект будівництва каналізаційної мережі в районі Осада вартістю 120 тис. грн.
У 2011 році проведено чистку зливової каналізації по вулицях Віли І, Шевченка, Новій, Наливайка, Шкільній, 2 Лютого, Парковій. Ці роботи триватимуть і в нинішньому році.
Міська рада неодноразово зверталася в обласне управління охорони навколишнього природного середовища щодо виділення коштів на реалізацію проекту будівництва зливової каналізації для відведення дощових вод з вул. Зеленої, 8 Березня та ринку. Однак фінансування не було проведено. У цьому році знову подано запит на виділення цих коштів з природоохоронного фонду. І, як зазначив міський голова І. О. Ольшевський, домовленості з цього питання досягнуто на всіх рівнях і є надія, що до відзначення 515-ї річниці міста у вересні ц. р. воно остаточно буде вирішено.
У рамках виконання природоохоронних заходів триває виготовлення проекту капітального ремонту дорожнього покриття з влаштуванням зливової каналізації по вул. Стефановича, розробка проекту захисту земель та міста від підтоплення, чимало зроблено й у напрямку покращення санітарного, екологічного та естетичного стану Здолбунова, зокрема й зон відпочинку.

Основні завдання щодо покращення навколишнього природного середовища в місті знайшли відображення у прийнятому на сесії рішенні.
Іншим, не менш важливим для життєзабезпечення громади Здолбунова питанням, що розглядалося на сесії, було питання виконання прийнятого торік у березні рішення про стан роботи комунальних служб міста щодо забезпечення надання послуг населенню, обслуговування житлового фонду, благоустрою міста. Як зазначив заступник міського голови О. О. Палій, заходи, передбачені цим рішенням, - це не разова акція, і виконання їх розраховано на тривалий період – до 2016 року. А тому рішення перебуває на постійному контролі і у міського голови, і у всіх причетних до його виконання керівників відповідних служб.
За словами міського голови І. О. Ольшевського, рік з часу прийняття вказаного рішення не пройшов марно. Реформи йдуть, незважаючи на об’єктивні труднощі, пов’язані з різним баченням проблем житлово-комунальної галузі на місцях і на рівні держави. Визначено головні напрямки роботи всіх служб, і вже є перші конкретні результати. Зокрема, вдалося створити КП “Здолбунівське”, у функції якого входить прибирання вулиць, утримання доріг взимку, обслуговування вуличного освітлення, утримання кладовищ. З метою зменшення питомих витрат електроенергії КП “Здолбунівкомуненергія” виконано заміну мережевих насосів на котельні по вул. Шкільній, 40б. Економію енергоресурсів та покращення теплопостачання забезпечить і реконструйована під міні-котельню ЦТП по вул. Шевченка, 202. КП МБУ застосовується диференційований тариф по кожному будинку в залежності від наданих послуг та класифікатора будівель. Розпочато процедуру закупівлі сміттєвоза для КП “Здолбунівське. Ввживаються заходи щодо погашення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги. І це далеко не повний перелік того, що вдалося зробити в напрямку удосконалення роботи комунальних служб.
- Курс у цьому напрямі взятий вірно, - зазначив Ігор Олександрович. – Це засвідчують перші позитивні результати. Потрібно лише неухильно рухатися далі, не боячись труднощів, докладаючи всіх зусиль для покращення ситуації у комунальній сфері.
На сесії депутати також затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2011 р., внесли зміни до бюджету та місцевих програм на 2012 р., розглянули хід виконання та внесли зміни до попередніх рішень, розглянули ряд земельних питань.
Людмила ВАСЮК.