26 квітня 1986 року…. Ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію роду людського і весь світ дізнається про невелике місто Чорнобиль...

    Для всього людства слово “Чорнобиль” стало синонімом страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди. Катастрофа, яка сталася в цей день, болем відбилась в серці кожного жителя планети.
Чорнобиль – це тисячі загублених людських життів, зруйнованих родин, сотні закинутих міст і сіл, забруднені ліси, поля і ріки. Чорнобиль – це вічна пам'ять про подвиг сміливців-ліквідаторів, які відчули на собі смертельний подих мирного атома та пожертвували своє життя та здоров’я заради нас.
    Минуло вже 30 років після страшної аварії на ЧАЕС, але її відлуння ми переживаємо дотепер.
  Сьогодні, з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії в місті Здолбунів відбувся мітинг-реквієм «Полин-сльозою омивається душа» організований Здолбунівським РБК. Вшанувати пам'ять загиблих зібралося керівництво району та міста, представники церков різних конфесій, ліквідатори аварії на ЧАЕС, працівники різних установ та закладів освіти та просто небайдужі жителі міста.
    Захід розпочався молебнем за загиблими, після чого міський голова І. Ольшевський, голова районної ради О. Дацюк та голова РДА С. Кондрачук урочисто відкрили пам’ятний знак ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в сквері на розі вулиць Б. Хмельницького та Незалежності.
    Голова районної ради О. Дацюк та голова РДА С. Кондрачук нагородили ліквідаторів почесними грамотами та вручили квіти.
    Слова шани та подяки лунали з уст міського голови І. Ольшевського, голови райради О.Дацюка, голови РДА С. Кондрачука, депутата обласної ради В.Сухляка та ін..
    Закінчився захід символічним покладанням квітів та висадженням алеї з туй.