26 травня 2016 року відбулись засідання постійних комісій з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища (голова Українець А.Ю.). та з питань бюджету, фінансів, податкової політики та реалізації державної регуляторної політики (голова Броніч А.Й.).


    На порядок денний комісій виносились питання, що будуть розглядатися на шостій сесії Здолбунівської міської ради 8 червня 2016 року.
   Члени комісії розглянули ряд важливих питань та погодились надати дозвіл громадянам на розроблення технічної документації із землеустрою по встановленню (відновленню) меж земельних ділянок ( на місцевості) щодо передачі земельних ділянок у власність та щодо передачі їх у спільну сумісну власність, у власність для ведення особистого селянського господарства на території міста Здолбунова; на відведення земельної ділянки в оренду та продовження дії договорів оренди для ведення городництва, на затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та технічних документацій із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельних ділянок у власність.
    Комісія схвалила рішення щодо продажу земельних ділянок, зокрема на земельному аукціоні ділянки по вулиці 8 Березня, 44, та щодо включення земельних ділянок до переліку земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що підлягають продажу, погодження звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення та продаж вказаної земельної ділянки та продаж права оренди на земельному аукціоні земельної ділянки по вулиці Фестивальна в місті Здолбунів. Погоджено проект рішення про вилучення в Здолбунівської районної лікарні земельної ділянки по вулиці Старицького, 13 в місті Здолбунів та передачу її Комунальному закладу охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги».
    Також розглянули питання про затвердження ставок податку на земельні ділянки у 2017 році і внесли пропозицію підняти дану ставку для підприємств залізничного транспорту, за що проголосували всі члени комісії одноголосно.
   Комісією прийнято рішення про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 5 років ПП «Сільбуд» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств (для будівництва та обслуговування приміщення гаража) по вулиці Яворницького, 28/в в місті Здолбунів та надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСББ «Лора» по вулиці Незалежності, 42 та ОСББ «Незалежності Плюс» по вулиці Незалежності, 42 в межах міста Здолбунів.
    Одноголосно вирішено підтримати питання надання дозволу Здолбунівській міській раді на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) в масиві що буде виділятися учасникам АТО в районі вулиці Коперника в місті Здолбунів» та погодження плану детального планування території забудови масиву в районі вулиці Нова.
     По питаннях, стосовно яких були сумніви у членів земельної комісії, впродовж найближчого часу будуть здійснені виїзди на місця.

    Голова комісії з питань бюджету, фінансів, податкової політики та реалізації державної регуляторної політики Броніч А.Й. запропонував депутатам спочатку розглянути питання, які в компетенції постійної комісії, а потім ознайомитись з іншими проектами рішень, що включені в порядок денний чергової сесії.
    Завідуюча відділом з бухгалтерського обліку та контролю Лабік О.І. ознайомила депутатів зі звітом про виконання міського бюджету за І квартал 2016 року. Виконання доходів в І кварталі становило 109%. Вона, також, повідомила депутатам про виробничу необхідність введення додаткових одиниць в штат апарату управління міської ради, оскільки місцеві ради зараз здійснюють повноваження по реєстрації місця проживання фізичних осіб і відповідно внесення змін до міського бюджету на 2016 рік, включаючи розподіл вільних залишків коштів. Депутати погодили проекти даних рішень, а ще, після детального обговорення, схвалили зміни до місцевих програм, які представляли спеціаліст І категорії, інженер по будівництву Лук’янчук М.В., заступник міського голови Кондратюк В.В., секретар ради Капітула В.В. та підтримали програму природоохоронних заходів, які фінансуються з Здолбунівського міського природоохоронного фонду в 2016 році.
    Депутати обговорили проект положення про затвердження ставок податку на земельні ділянки на 2017 рік, з пропозицією підняти таку ставку для підприємств залізничного транспорту до 2%, а податки на нерухоме майно залишити на 2017 рік без змін.
    Загалом комісія розглянула та обговорила питання що стосуються змін в управлінні, утриманні та обслуговуванні житлового фонду міста та інших аспектів життєдіяльності комунальних підприємств та господарюючих суб’єктів.