Здолбунівською міською радою 29 серпня 2018 року в приміщенні сесійної зали Здолбунівської районної ради були проведені громадські слухання щодо добровільного об’єднання територіальних громад, на яких обговорювалась пропозиція створення об’єднаної громади у складі: місто Здолбунів, смт Квасилів та населені пункти Богдашівської сільської ради з адміністративним центром у місті Здолбунові.

    Ініціаторами об’єднання виступила група депутатів: Орлов М.В., Павлова Т.Ф.,Українець А.Ю., Сирота Д.Ю., Кардаш А.Ю., Калита Т.М., Терепенчук Д.Ю., Семенів В.В., Прокопець Д.Є., Гриценко Ю.Л., Середюк С.О., Гриценко О.Л., Білецький Ю.В., Бабій О.О.
    Пропозиції та бачення щодо такого формату об’єднання висловили депутат міської ради Орлов М.В. та начальник фінансового управління РДА Нечипорук В.М.

    Багато запитань прозвучало від жителів міста, депутатів обласної, районної та міської рад, яких турбувала подальша доля міста та району.


    Очевидно відповіді на користь були не досить аргументованими та переконливими, оскільки з 104 присутніх в залі за пропозицію проголосував лише 1 чоловік. Проти об’єднання у такому форматі проголосувало 62 людини, утримались -21.
    Отож дана ініціатива не була підтримана навіть присутніми на слуханнях ініціаторами, а це підтверджує те, що не варто розпочинати процес лише заради процесу.
    Підсумовуючи пропозиції, побажання та запитання, висловлені під час слухань, можна зробити висновок, що потрібно поважати людей, яких ти спонукаєш до дій з невідомим тобі результатом. Адже кожна ініціатива повинна містити в собі ґрунтовні розрахунки, враховувати всі загрози і виклики, і, обов’язково, враховувати інтереси громади, яку ти представляєш. Адже в погоні за такими сумнівними короткотривалими преференціями, які часто існують лише за рахунок виключно політичних рішень, можна на невизначений час відтягнути вирішення тих конкретних проблем, які уже зараз можемо вирішувати. І не обов’язково чекати певного статусу для того щоб залучати додаткові, в тому числі, позабюджетні кошти чи нових інвесторів. Це цілком під силу, як депутатам, так і працівникам ради або громадським організаціям.

    Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=O6nnzWEFBqg