Нещодавно у Здолбунові, в рамках проєкту “Перше digital-сузір'я муралів на карті України”, відбулось офіційне відкриття цифрового муралу, який знаходиться на будинку по вулиці Василя Жука, 2.
    Презентувала його відкриття Людмила Осипчук представник ГО «Платформа взаємодій «Простір». Вона розповіла присутнім, що це перший мурал в Україні, який оцифрований у 3D-форматі. Суть малюнку: знак безкінечності – дракон, який пожирає свій хвіст, наскільки він пожирає, настільки він і відновлюється, що і є передумовою відповідального споживання. Тобто виробляти треба стільки – скільки потрібно для життя. Автор муралу - Андрій Присяжнюк, луцький стрітрайтер, відомий під псевдонімом And Error. Його унікальні роботи прикрашають стіни будинків, паркани, вуличні галереї та незвичайні міські об’єкти у різних містах.


    Проєкт “Перше digital-сузір'я муралів на карті України” – це 9 муралів з ефектом доповненої реальності у 9 громадах на Рівненщині та Волині. Реалізовують його ГО «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та громад Дубенського, Рівненського, Здолбунівського районів і Луцька. На меті - поширення цифрових технологій у сфері культури і мистецтва, популяризуватиме сучасний стріт-арт, а також пожвавити туристичний інтерес в регіоні. Усі digital-мурали мають потужне ціннісне наповнення, адже об’єднані спільною тематикою - Глобальні цілі сталого розвитку ООН.
    Оживити мурал можна за допомогою додатку "AR murals".

https://www.youtube.com/watch?v=95iCA6R7MWA&feature=youtu.be

https://ntn.ua/uk/video/news/2019/10/28/41437