Сьогодні, 11 листопада, міський голова І.О. Ольшевський провів тридцять шосте пленарне засідання Здолбунівської міської ради.
   На порядок денний було винесено лише одне питання, яке було підтримане депутатами одноголосно - звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади.
    У період з 12 по 15 листопада 2019 року очікується розгляд у Верховній Раді України проекту Державного бюджету на 2020 рік. Оприлюднений 05.11.2019 року на сайті Верховної Ради України поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік не враховує пропозиції Асоціації Міст України та зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам.
    Окрім того, до цього часу не виконані фінансові зобов’язання, а саме - не перераховані кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділені згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України №500-р «Про деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». Для міста Здолбунова – це розпочаті або заплановані роботи по двадцяти об’єктах на загальну суму 19 млн.грн.

Голові Верховної ради України,
Разумкову Д.О.

Прем’єр-міністру України
Гончаруку О.В.

ЗВЕРНЕННЯ
Здолбунівської міської ради
щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади

Поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування в повному обсязі виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання повноцінних послуг громадянам, а тому закликаємо Вас:
1. В проекті Державного бюджету України на 2020 рік:
1.1. підтримати норму про зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році;
1.2. збільшити розмір освітньої субвенції на 2020 рік, з метою врахування підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсації з державного бюджету на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
1.3. спрямовувати кошти дорожньої субвенції до бюджетів органів місцевого самоврядування всіх рівнів та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;
1.4. забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку;
1.5. передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.
2. Забезпечити фінансові зобов’язання і негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділені згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України №500-р «Про деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», щоб дати можливість органам місцевого самоврядування зареєструвати заборгованість по виконаних роботах у 2019 році.
3. Розблокувати кошти за серпень та вересень 2019 року, виділені згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України №500-р «Про деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій».
4. При неповному використанні коштів, виділених згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України №500-р «Про деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», перевести їх у перехідні на 2020 рік.
5. Не передбачати пільг з податку на землю в 2020 році, щоб суттєво не зменшити дохідну частину місцевих бюджетів.

Прийнято на тридцять шостій сесії
Здолбунівської міської ради
сьомого скликання
( рішення №1017
від 11 листопада 2019 року)

https://www.youtube.com/watch?v=kAqh6s6BwHk

https://www.youtube.com/watch?v=5-7rJrcHqnM&t=16s