Рівненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ «Здолбунівське бюро правової допомоги»

        На даний час в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, що забороняє громадянам продавати власну землю, чим порушує їхнє право власності на майно. Порушення права власності полягає в тому, що громадянин, маючи земельну ділянку (пай), позбавлений можливості його продати, однак має можливість здати його в оренду. Із прийняттям 31 березня 2020 Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» з 01 липня 2021 року скасовується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Земельна реформа в Україні впроваджуватиметься у два етапи. Перший – розпочнеться з 1 липня 2021 року. Тоді землю зможуть купувати тільки фізичні особи, які є громадянами України. Максимальний розмір — 100 гектарів на людину. Щодо другого етапу, то він стартуватиме з 1 січня 2024 року і передбачатиме, що поряд з фізичними особами, землю зможуть купувати також юридичні особи, створені і зареєстровані за законодавством України, та (або) держава, та (або) територіальні громади та держава. При цьому, максимальний розмір покупки може становити 10 тисяч гектарів”,
      Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, територіальні громади, держава. Іноземці отримують право придбати землю тільки в разі схвалення цього на референдумі. Право на купівлю та продаж сільськогосподарської землі дозволяє повноцінне володіння земельними паями та відкриває можливості для використання землі у якості застави для кредиту.