Р І Ш Е Н Н Я

Від 04 травня 2012 року 


Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Здолбунівська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської міської ради Рівненської області до Президента України В.Ф. Януковича, Голови Верховної Ради України В.М. Литвина, Генерального прокурора України В.П. Пшонки (додається).

2. Направити дане звернення Президенту України В.Януковичу, Голові Верховної Ради України В.М. Литвину, Генеральному прокурору України В.П. Пшонці.

3. Текст звернення оприлюднити через засоби масової інформації.

Міський голова І.О.Ольшевський

 

 

Додаток до рішення Здолбунівської міської ради від 04 травня 2012 року № 521


Президенту України В.Ф. Януковичу,
Голові Верховної Ради України В.М.Литвину,
Генеральному прокурору України В.П.Пшонці

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, депутати Здолбунівської міської ради, висловлюємо своє обурення з приводу встановлення в Україні режиму політичних репресій та застосування тортур щодо політичних в’язнів. Так, 20 квітня 2012 року, представниками пенітенціарної служби Качанівської жіночої колонії було застосовано силу та жорстоко побито хвору жінку, лідера української опозиції – Юлію Тимошенко. Такі дії зайвий раз підтверджують аморальність, вседозволеність та безкарність керівництва держави, її принижуюче ставлення до своїх політичних опонентів, що є неприпустимим для демократичної країни. Це – жорстоке дикунство, якому не може бути місця в цивілізованій країні в центрі Європи в ХХІ столітті. Цей інцидент ще раз продемонстрував всьому світу неспроможність української пенітенціарної системи забезпечити дотримання конституційних прав та відповідних умов безпеки осіб, що відбувають покарання.
Ми, депутати Здолбунівської міської ради, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України терміново створити тимчасову слідчу комісію та провести розслідування фактів фізичного та морального насильства над лідером опозиції – Юлією Тимошенко. Негайно звільнити із займаної посади голову пенітенціарної служби України Лісіцкова О.В.
Ми також вимагаємо: вжиття невідкладних заходів щодо недопущення порушень прав людини в країні, зокрема, в закладах пенітенціарної системи України та припинення політичних репресій і негайного звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів.
Якщо керівництвом держави не буде вжито заходів щодо дотримання прав людини і демократичних засад, ми, депутати Здолбунівської міської ради, залишаємо за собою право звернутись до міжнародної спільноти щодо застосування санкції проти керівництва держави та інших осіб в Україні, причетних до здійснення політичних репресій проти опозиційних лідерів країни.


Секретар ради В.В. Капітула