Р І Ш Е Н Н Я

Від 05 жовтня 2011 року 

 

Керуючись статтями 26, 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 року № 1911-р «Про схвалення Концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року» та розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації від 17 лютого 2011 року № 95 «Про районну програму профілактики правопорушень до 2015 року» Здолбунівська міська рада дієво співпрацює з правоохоронними органами у сфері профілактики правопорушень, у межах визначених законодавством повноважень, аналізує стан злочинності та охорони громадського порядку на території міста, сприяє у виконанні повноважень, покладених на громадське формування з охорони громадського порядку.
Однак, недостатня робота проводиться дільничними інспекторами міліції, залишається низькою ефективність роботи громадського формування з охорони громадського порядку, майже відсутній контроль за закладами торгівлі та громадського харчування, які здійснюють торгівлю спиртними напоями та тютюновими виробами у нічний час для неповнолітніх, систематично виникає вулична торгівля у невстановлених місцях, порушується громадський порядок, нищаться елементи благоустрою, діяльність нелегальних приймальних пунктів металобрухту сприяє крадіжкам металевих конструкцій. Чисельність патрульно-постової служби не в змозі забезпечити в цілому охорону правопорядку в місті.
Враховуючи вищевикладене, Здолбунівська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію керуючої справами виконавчого комітету Здолбунівської міської ради Вознюк С.О. про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів взяти до відома.
2. Рекомендувати Здолбунівському районному відділу управління Міністерства внутрішніх справ України у Рівненській області:
2.1. З 10.10.2011 забезпечити навчання з правової та спеціальної підготовки кандидатів у члени громадських формувань.
2.2. З 10.10.2011 систематично проводити у навчальних закладах тижнів правових знань, забезпечити проведення профілактичних і просвітницьких заходів для дітей, молоді з питань протидії поширення наркоманії, пропаганди здорового способу життя.
2.3. Здійснювати щотижневі рейди-перевірки щодо недопущення продажу неповнолітнім алкогольно-тютюнових виробів та перебування неповнолітніх у закладах масового відпочинку, громадського харчування, комп’ютерних та ігрових залах у нічний час, інформуючи міську раду щомісяця.
2.4. З 10.10.2011 активізувати роботу патрульно-постової служби у нічний час спільно з громадським формуванням з охорони громадського порядку, збільшивши кількісний склад та погоджуючи графіки чергувань з міською радою до першого числа кожного місяця.
2.5. Вживати невідкладних заходів щодо виявлення та припинення діяльності нелегальних приймальних пунктів металобрухту, щокварталу інформуючи міську раду.
2.6. До 01.11.2011 ліквідувати вуличну торгівлю у невстановлених місцях (по вул. 8 Березня, Шкільній, пл. Базарній).
2.7. Забезпечити додержання вимог пункту 26 статті 10 Закону України «Про міліцію» щодо виконання та контролю за рішеннями міської ради по утриманню у належній чистоті вулиць, прибудинкових територій і дворів у місті, утримання тварин у домашніх умовах, додержання тиші у громадських місцях, інформуючи по даних питаннях міську раду двічі на місяць /другий та четвертий понеділок місяця/.
2.8. До 05.11.2011 подати пропозиції щодо:
- створення міліції за рахунок коштів міського бюджету;
- встановлення на вулицях міста відеокамер спостереження.
3. Здолбунівському відділенню ДАІ контролювати дотримання власниками транспортних засобів встановлених дорожніх знаків у місцях масового відпочинку громадян.
4. Керівнику громадського формування з охорони громадського порядку Королькову В.К. забезпечити:
4.1. Систематичну участь членів громадського формування в охороні громадського порядку на території міста.
4.2. Проходження членами громадського формування відповідної правової та спеціальної підготовки в органах внутрішніх справ.
4.3. До 01.11.2011 розробити доповнення до статуту громадського формування про умови і порядок прийняття громадян до громадського формування і вибуття з нього.
5. Господарюючим суб’єктам всіх форм власності:
5.1. Не допускати продаж тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім особам.
5.2. Обмежити перебування неповнолітніх осіб у закладах масового відпочинку, громадського харчування, гральних закладах у нічний час.
5.3. Забезпечувати громадський порядок під час роботи закладу.
5.4. Дотримуватись вимог законодавства України щодо захисту населення від впливу шуму, заборонити з 22 години до 8 години влаштовувати салюти, феєрверки, використовувати піротехнічні засоби.
6. Виконавчому комітету Здолбунівської міської ради:
6.1. До 01.12.2011 забезпечити об’єми робіт та підготувати перелік об’єктів для відбування покарань у вигляді громадських робіт громадянами міста, які притягуються до адміністративної відповідальності за рішеннями суду.
6.2. Щороку до 1 березня 2011 року разом з працівниками Здолбунівського відділення ДАІ проводити обстеження вулично-шляхової мережі для визначення переліку та об’ємів ремонтно-експлуатаційних робіт з метою забезпечення безпеки дорожнього руху.
6.3. Сприяти органам внутрішніх справ у забезпеченні додержання правил паспортної системи.
6.4. Проводити реєстрацію та видачу посвідчень членів громадського формування, відповідно до діючого законодавства.
6.5. Щомісяця виносити на розгляд виконавчого комітету питання дотримання вимог законодавства України щодо захисту майнових та житлових прав неповнолітніх .
6.6 . Щокварталу переглядати дотримання режимів роботи закладів торгівлі і громадського харчування, які недотримують вимог чинного законодавства.
6.7. Звернутися до відділу освіти райдержадміністрації щодо організації проведення тематичних вечорів відпочинку та дискотек школами міста.
7. Сприяти громадському формуванню з охорони громадського порядку у матеріально-технічному забезпеченні, вживати заходів щодо залучення додаткових джерел його фінансування.
8. Обмежити перебування малолітніх та неповнолітніх дітей у закладах громадського харчування, ігрових залах, комп’ютерних клубах, дискотеках у вечірній час /до 21 години в осінньо-зимовий період, до 23 години у весняно-літній період/.
9. Надати до 1 січня 2013 року у безкоштовну оренду Здолбунівському районному відділу управління Міністерства внутрішніх справ України у Рівненській області приміщення по пр.Цементників, 12 та по вул. Шкільній, 40 для роботи дільничних інспекторів міліції разом з громадським формування з охорони громадського порядку.
10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову постійної депутатської комісії з питань депутатської діяльності, етики, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, соціального захисту, молодіжної політики та охорони громадського порядку Шевченка М.О. і керуючу справами виконавчого комітету міської ради Вознюк С.О.
11. Про хід виконання даного рішення заслухати у жовтні 2012 року.

Міський голова І.О.Ольшевський