Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформує, що відповідно до пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 Податкового Кодексу України до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172-173 Кодексу.

Згідно з п. 173.1 ст. 173 Кодексу дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 Кодексу. Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 Кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного податкового року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не підлягає оподаткуванню.

Водночас отриманий платником податку дохід від продажу (обміну) протягом звітного податкового року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля мотоцикла, мопеда) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% (відповідно до п. 167.2 ст. 167 Кодексу). Крім того, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого згідно з Кодексом включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172-173 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором.

Отже, дохід отриманий від продажу протягом року одного легкового автомобіля, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, а дохід від продажу інших транспортних засобів оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором – за ставкою 1,5%.

Рівненська ОДПІ

Зміни у зупиненні реєстрації ПН/РК у ЄРПН

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що 15 вересня 2017 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7115 “Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних”.

Зокрема законопроектом пропонується:

–   повернутися до тестового режиму зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН (застосування процедур, визначених п. 201.16 ПКУ, пропонується застосовувати без фактичного зупинення реєстрації ПН/РК).

–   призупинити дію норми щодо безумовності податкового кредиту у зв’язку з запровадженням процедур зупинення реєстрації ПН/РК;

–   визначити порядок розблокування заблокованих податкових накладних та встановити особливості застосування процедур, визначених п. 201.16 ПКУ, щодо зупинення реєстрації ПН/РК у тестовому режимі;

–   застосовувати тестовий режим зупинки реєстрації ПН в ЄРПН до прийняття законопроекту, розробленого Урядом, за наслідками проведеного аналізу результатів застосування, та за умови усунення недоліків запровадження процедур зупинення реєстрації ПН/РК.

Щодо тривалості тестового режиму законопроектом не встановлено жодних часових рамок. У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Рівненська ОДПІ

Зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків.

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що 19.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» котрий, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1021/30889, яким внесені зміни до наказу Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків».

Зокрема, Наказом МФУ № 658 уточнено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи рекомендованим листом з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 Кодексу.

Крім того, введено нові форми податкових повідомлень-рішень.

Рівненська ОДПІ