Здоров’я – це найбільший скарб людини, який не порівняти з іншими цінностями! Маючи великі фінансові можливості, людина може лише в дечому покращити його, однак купити не зможе. Недарма наш народ склав таку загадку: «Що це таке? Як його маємо - бездумно, марно тра¬тимо, а як його не стало - від¬дали б усе, щоб повернути назад». Звичайно, це — здоров'я — воістину головна умова людського життя, щастя, радості, успіху! Воно є особистим надбанням людини та показником добробуту народу, дзеркалом нашого соціально-економічного благополуччя, важливим чинником, який впливає на якість та ефективність нашої трудової діяльності.
    Логічно, що чим швидше ми втрачаємо здоров’я - тим частіше хворіємо. Тому, відповідно, здоров’я населення оцінюється через захворюваність, а захворюваність в свою чергу характеризується числом хворих, які звертаються до лікувально-профілактичних закладів. Як наслідок, маємо ріст захворюваності, що для підприємств, установ, організацій - збільшення витрат, пов’язаних з тимчасовою непрацездатністю, зменшення прибутку, зниження продуктивності праці.
   Захворюваність є проблемою загальнодержавного масштабу, тому без органів влади вона неподоланна. Знизити її рівень, зменшивши кількість випадків або терміни лікування, можна тільки об'єднавши зусилля.
Згідно з законом ”Про охорону праці” керівник (за участю профспілок) розробляє і реалізовує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, профілактики захворюваності, виробничого травматизму, профзахворювань та аварій.
    У свою чергу, Здолбунівська міжрайонна виконавча дирекція Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності щоквартально проводиться моніторинг захворюваності застрахованих осіб та витрат Фонду по виплаті допомоги з тимчасової непрацездатності.
    Провівши аналіз основних показників захворюваності за 9 місяців 2016 року ми бачимо, що витрати по тимчасовій непрацездатності, а саме загальне захворювання, склали 1918,8 тис. грн., що на 947,1 тис. грн. менше аналогічного періоду минулого року, кількість оплачених днів також зменшилась на 1036. Витрати на допомоги по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім'ї також зменшились на 42,9 тис. грн., при цьому кількість оплачуваних днів зросла на 195. Витрати на допомоги, пов’язані з невиробничим травматизмом також зменшились на 223,5 тис. грн. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, однак кількість випадків невиробничого травматизму збільшилась на 215.
    З метою і подальшого зменшення рівня захворюваності працівниками Здолбунівської міжрайонної дирекції, за допомогою спеціалістів відділу з питань експертизи тимчасової непрацездатності Рівненського обласного відділення, буде продовжено проведення перевірок дотримання домашнього режиму лікування, обґрунтованості видачі листків непрацездатності, а також виявлення випадків прихованого виробничого травматизму.
    Завжди краще самим дбати про своє здоров’я, бо хворіючи ми в першу чергу завдаємо багато горя і страждань нашим рідним та близьким. І можливо вас заспокоїть прислів’я, яке люди з давніх-давен використовували в своєму житті: «Здоровий злидар щасливіший від хворого багача». Тож будьте здорові!

Директор Здолбунівської МВД
РОВ ФСС з ТВП
Л.М. Прокопчук