Меню Закрити

Що таке фільтр від сірководню і як він працює

Сірководнем називають токсичну сполуку, яка добре розчиняється у воді. Визначити її наявність у рідині легко за специфічним неприємним запахом тухлих яєць і жовтуватим відтінком. Ця речовина дуже небезпечна для здоров’я людини.

Якщо постійно використовувати у побуті воду з підвищеним вмістом сірководню, скоро доведеться ремонтувати техніку. Сполука настільки токсична, що роз’їдає металеві елементи. Саме тому побутові фільтри для води, які здатні її видаляти, користуються попитом.

Чому важливо забезпечити очищення

Сірководень або безбарвний газ не можна довго вдихати, адже він викликає подразнення дихальних шляхів, головний біль і нудоту. Якщо ця речовина у великій кількості потрапляє до організму, це призводить до набряку легень, а також може спровокувати судоми. H2S всмоктується дуже швидко й майже миттєво погіршує самопочуття.

Вода, яка містить сірководень, непридатна для пиття й приготування їжі. Крім того, нею не можна поливати квіти, мити посуд, прати білизну. Знадобиться спеціальне фільтраційне устаткування, здатне видаляти до 100% шкідливих домішок. Готову рідину не тільки можна пити ー значно покращуються її запах і смак.

Централізовані системи не забезпечують якісне очищення, адже дуже виснажені й застарілі. Якщо вода, яка витікає з крана, має запах тухлих яєць, це означає, що вам необхідний фільтрувальний елемент. Достатньо встановити його один раз, щоб забезпечити ефективне видалення й інших шкідливих домішок ー наприклад, надлишку заліза, солей важких металів.

Як працює фільтр для очищення

Якщо правильно підібрати обладнання, вийде назавжди забути про неприємний запах і металічний присмак води, а також пошкодження побутової техніки. Системи очищення від сірководню можна придбати тут: https://softis.ua/catalog/bytovaya-voda/filtry-ot-serovodoroda/.

Ці пристрої видаляють шкідливі речовини за таким принципом:

  • аерація. Передбачає насичення рідини киснем ー це призводить до руйнування молекул безбарвного газу та зменшення його концентрації. Це ефективне, проте дуже габаритне обладнання;
  • окислення. Позбутися сірководню можна за допомогою гіпохлориту натрію і водню. Обладнання такого типу працює за рахунок окислення ー в результаті його використання сірководень перетворюється на безпечні сполуки;
  • адсорбування. Це найбільш ефективний спосіб боротьби зі шкідливою речовиною. Найкраще видаляти її з води за допомогою вугільного фільтра ー тоді молекули газу просто накопичуватимуться на його поверхні й поступово видалятимуться.

Воду, в якій міститься сірководень, не можна пити чи використовувати для господарських потреб. Позбутися цієї токсичної сполуки допоможе спеціальне устаткування ー фільтри.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи