Голка – один із найдрібніших, але водночас найважливіших компонентів конструкції швейної техніки. Асортимент їх дуже великий, адже для різних видів матеріалу та швейних операцій використовуються різні моделі. Якщо підібрати неправильний варіант, це може призвести до низки дефектів: пропуски стібка, псування тканини, обрив нитки.
За розмірами та класифікацією
У виборі голки спочатку слід виходити з того, для якого саме матеріалу ви збираєтеся її використовувати. Тому що, наприклад, моделі для шкіри та трикотажу мають різну форму та розміри. Зазвичай, ця інформація вказується на упаковці. У продажу найчастіше зустрічаються голки для промислових швейних машин з маркуванням за європейською метричною системою. Тобто якщо на упаковці вказаний діаметр 60, він відповідає нашим звичним 0,6 мм.
Якщо ви працюєте з товстими нитками та великими декоративними швами, знадобляться голки відповідного діаметра – аж до 120 мм. Найпоширенішими та універсальними є моделі 90 діаметра, особливо із закругленим вістрям. З їхньою допомогою однаково ефективно можна працювати як із щільними тканинами, так і делікатним трикотажем.
Голки класичного типу, тобто з найтоншим вістрям, теж певною мірою універсальні. Оскільки легко пробивають і тонкі, і товсті тканини. Але їхній основний недолік – швидке затуплення. Крім того, поява навіть найменшого дефекту може негативно позначитися на якості пошиття.
Для декоративних робіт
З цією метою часто використовують подвійні моделі. Тобто в одному тримачі знаходяться одразу дві голки. Це дозволяє виконувати шви більшої ширини та надійності. Такі варіанти можна знайти під маркуванням H-ZWI. Щодо діаметра, то існує окрема класифікація:
- 70-80 – універсальні;
- 80-90 – для товстих тканин;
- 90+ – для декоративної обробки.
Крім цього, є відмінності й по відстані між голками – вона може становити від 1,6 мм до 6 мм. Якщо вам потрібна потрійна голка, зверніть увагу на вироби з маркуванням H-DRI.
Для шкіряних виробів
Обробка шкіри має власну специфіку. Оскільки необхідно проткнути дуже щільний матеріал, але не пошкодити його структуру. Для цього використовуються голки з плоским вістрям, що забезпечують якісний прокол та безпроблемне проходження нитки. У більшості випадків оптимальними будуть моделі зі збільшеним діаметром та маркуванням H-LR.
Для трикотажу
Тут рекомендується вибирати голки двох класів.
- H-SUK.
- H-S.
Придбати такі можна на сайті soliy.com.ua. H-SUK виготовляються зі спеціальним закругленим вістрям, яке не проколює тканину, а розсуває її волокна убік. Це дуже важливо під час роботи з ніжними та делікатними матеріалами. У H-S в районі вістря є особлива кромка, завдяки якій виключається ризик пропуску шва, що дуже актуально під час обробки тканин, що тягнуться.
Для джинсової тканини та брезенту
З обробкою цих матеріалів допоможуть голки H-J, що мають дуже гостре заточування та округлий кінчик. Вони здатні акуратно пробивати щільний великоволокнистий матеріал. Їхня відмінність у тому, що для виготовлення застосовуються спеціальні сплави, стійкі до затуплення та інтенсивних механічних навантажень.