Меню Закрити

Тепловізійні насадки та їх переваги

Тепловізійна технологія набуває все більшої популярності, оскільки пропонує значні переваги для нічних спостережень. Особливо широко використовуються тепловізійні насадки: https://kitoptics.com.ua/product-category/teplovizijni-nasadky/. Справ в тому, що кріплення приладу на об’єктив денної оптики є дуже простим і швидким.

Переваги тепловізійних насадок

Деякі з переваг використання тепловізійних насадок:

  • Перетворення звичайних пристроїв на тепловізійну оптику, яка зберігає точку прицілювання на тому ж місці.
  • Користувач може використовувати той самий оптичний приціл, з яким він знайомий, з тією ж прицільною сіткою, яку можна використовувати для врахування падіння кулі при стрільбі на великих відстанях.
  • Тепловізійну насадку також можна використовувати на інших оптичних приладах, таких як біноклі та монокуляри, але лише для спостереження.

Тепловізійні насадки порівняно з окремими тепловізійними прицілами

Зазвичай тепловізійні насадки мають нижчу роздільну здатність сенсора порівняно з тепловізійними прицілами, але вони забезпечують повну функціональність звичайного прицілу. Це особливо зручно, якщо ви використовуєте одну й ту ж гвинтівку для полювання вдень і вночі.

Позиція для стрільби залишається незмінною завдяки довшій відстані до ока і не змінюється так, як при встановленні тепловізійного прицілу на гвинтівку.

Приєднати тепловізійну насадку значно простіше, ніж замінити весь приціл на гвинтівці, що іноді може призвести до зміщення точки прицілювання.

Звичайно, деяка частина оптичних характеристик втрачається, але ця втрата мінімальна і у більшості випадків непомітна.

У чому різниця між тепловізійними прицілами та прицілами нічного бачення

Існує багато переваг, але також і недоліків тепловізійних прицілів у порівнянні з приладами нічного бачення. Основною перевагою є набагато легше виявлення тварин навіть у повній темряві та на значно більших відстанях.

Це особливо помітно, якщо тварина знаходиться в лісі за густою рослинністю — з тепловізійною насадкою таких тварин легко побачити, тоді як прилад нічного бачення майже не допоможе, оскільки рослинність відбиває інфрачервоне світло від освітлювача. У приладі нічного бачення лише очі тварини можуть відбивати світло, якщо вона дивиться прямо на вас.

Основні характеристики тепловізійних прицілів

Тут ми підходимо до ще однієї переваги тепловізорів — їм не потрібне додаткове ІЧ-світло в повній темряві. Прилади нічного бачення потребують його, якщо немає джерел світла (місяця, зірок, дорожнього освітлення тощо). Додаткове ІЧ-світло може бути видимим для деяких тварин, тому вони лякаються і можуть втекти, якщо використовується ІЧ-світло з довжиною хвилі менше 850 нм.

З тепловізійною насадкою холодні об’єкти важче помітити, наприклад, невеликі окопи або траву. Тому, якщо ви не будете дуже обережними щодо холодних об’єктів перед мішенню, куля може зачепити перешкоду і, як наслідок, не влучити в ціль. Крім того, роги на тварині погано видно, тому оцінити дичину може бути дуже складно або взагалі неможливо. За допомогою приладу нічного бачення, якщо тварина знаходиться не надто далеко і погодні умови сприятливі, можна чудово розгледіти роги.

Через спалах під час пострілу зображення на аналоговому приладі нічного бачення може на короткий час стати білим, тому майже неможливо виявити ціль після пострілу. У тепловізійному приладі цей ефект триває лише частку секунди, тому виявити ціль набагато простіше. Навіть якщо тварина забігає в густу рослинність, її все одно можна відстежити за допомогою тепловізора. У більшості випадків можна виявити навіть рану, тож користувач може одразу визначити, чи влучно він зробив постріл.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи