Меню Закрити

ЛЕД-стрічки та блоки живлення для них

В епоху моди на світловий декор особливої уваги набувають рішення, які здатні одночасно бути практичними та економними, й LED-стрічка чудово підпадає саме під таке визначення. Подібний виріб – це доволі універсальне освітлювальне рішення, яку дозволяє створювати різноманітні світлові ефекти для декоративного, функціонального або основного освітлення. Єдине, що потрібне такому світловому контуру для правильної роботи, це відповідне живлення. Неважко зрозуміти, що блок живлення для світлодіодної стрічки і виступає невід’ємною частиною подібної системи.

У загальному випадку, світлодіодна стрічка – це гнучка плата з розміщеними на її поверхні світлодіодами, яка використовує низьковольтне живлення з постійним струмом (зазвичай 12 або 24 В). Для перетворення стандартної мережевої напруги 220 В у безпечну для LED-елементів і потрібен додатковий модуль. Без належного блоку живлення ЛЕД-стрічка просто не зможе працювати, як слід.

Види LED-стрічок

Усі різновиди світлодіодних LED-стрічок можна класифікувати за кількома ознаками.

1. За типом світлодіодів:

– SMD (Surface Mount Device) – базові стрічки для загального освітлення та організації підсвічування;

– COB (Chip on Board) – мають вищу щільність світлодіодів та дають рівномірніше світло.

2. За кольором:

– одноколірні (тепле, холодне біле, червоне тощо) – використовуються для простих задач з підсвічування;

RGB-стрічки (червоний + зелений + синій) – дозволяють гнучко змінювати колір та створювати динамічні ефекти;

– RGBW – до трьох кольорів мають додатковий білий канал, що забезпечує м’якше біле світло.

3. За рівнем захисту:

– IP20 – світлодіодні стрічки для приміщень з нормальним рівнем вологості та відсутністю мілкодисперсного пилу;

– IP65/IP67 – моделі, добре захищені від пилу та вологи, підходять для вологих приміщень та зовнішнього використання.

Види блоків живлення

Блоки живлення для світлодіодних стрічок також можна розділити на декілька категорій за базовими ознаками.

1. За типом корпусу:

– відкриті – використовуються у приміщеннях без підвищених вимог до рівня захисту;

– закриті (із високим класом захисту IP) – мають вологозахищений корпус та підходять для вулиці або ванних кімнат;

2. За типом охолодження:

– пасивне – мають перфорацію стінок та потребують хорошого повітряного потоку для ефективного тепловідведення;

– активне – зі вбудованим вентилятором, який забезпечує краще охолодження за високих навантажень.

3. За потужністю:

Цей параметр зазвичай варіюється від 20 Вт до кількох сотень ват. Підбір блоку живлення для ЛЕД-стрічки здійснюється відповідно до відомостей про споживання підсвіткою енергії. У популярних на ринку моделей 1 метр виробу здатен споживати від 4,8 Вт до 14,4 Вт, що вкупі з різною довжиною світлового контуру формує неймовірне різноманіття можливих величин потужності, яку необхідно мати.

Де та як використовуються ЛЕД-стрічки

1) Декоративне підсвічування. Світлодіодні RGB-стрічки дуже часто застосовують для підсвітки меблів, ніш, або стін для створення атмосфери у приміщенні. Вони економічні й забезпечують м’яке світло, якого достатньо для загальних задач такого штибу.

2) Функціональне освітлення. Моделі з діодами типів SMD 2835 або SMD 5050 прийнято використовувати для підсвічування робочих зон, кухонь або полиць. А от COB-стрічки обирають для створення рівного світлового потоку без видимих точок. Такі вироби чудово підходять для освітлення поверхонь у промисловості та лабораторіях, оскільки не створюють тіней.

3) Вуличне освітлення. Захищені ЛЕД-стрічки з класом IP65 або вище є ідеальними для підсвічування фасадів, терас або басейнів. Подібні вироби з набором діодів типу RGBW є оптимальними для всесезонного освітлення з можливістю зміни кольору та налаштування теплоти світла.

Зазвичай LED-стрічки мають самоклейку основу, яка дозволяє легко прикріплювати їх до різних поверхонь. Монтаж блоку живлення для світлодіодної LED-стрічки залежить від типу виробу: перетворювач може бути розташований у прихованих нішах або ж змонтований зовні. Для надійної роботи найважливішим аспектом є правильний розрахунок потужності та заходи запобігання перенавантаженню системи.

Таким чином, правильний вибір комплекту зі світлодіодної LED-стрічки та блоку живлення забезпечує стабільну роботу та відповідає конкретним потребам, від простого декоративного підсвічування до функціонального або зовнішнього освітлення.

Джерело: 5watt.ua

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи