Якісний ігровий ноутбук може зробити суттєву різницю, коли мова йде про гру в останні та найкращі ігри. Але що, якщо ваш ноутбук не відповідає вимогам?
На щастя, є кілька речей, які можна зробити, щоб покращити ваш ноутбук для гри. У цій статті ми розглянемо сім способів покращення ігрового ноутбука, включаючи додавання відеокарти, оновлення процесора та інше.
Читайте далі, щоб дізнатися, як ви можете покращити свій ноутбук для гри.
Що таке низькі FPS і як я можу їх перевірити?
Якщо ваша гра починає сповільнюватися, а зображення стає смугастим – особливо, коли зображення рухається – ви зіткнулися з низькою кількістю кадрів в секунду (FPS). Це відбувається, коли апаратне забезпечення вашого ноутбука працює з великими навантаженнями, намагаючись утримати в роботі вашу гру. Якщо це відбувається занадто часто, гра сповільнюється.
Відеокарта відповідає за відтворення неперервних зображень, або кадрів, під час гри. Вона працює настільки швидко, що кількість кадрів вимірюється за секунду, і вона співпрацює з іншими частинами обладнання, такими як ОЗУ, ЦП, та ГПУ, щоб створити повноцінний ігровий досвід. Якщо в будь-якому з цих компонентів виникає затримка, ваші FPS можуть знизитися. Більшість гравців віддають перевагу частоті 60 FPS під час гри, але багато ігор працюють нормально при 30 FPS.
У цій статті ми розглянемо оптимізацію продуктивності для гри на Windows 10 та докладніше.
Перш ніж ми почнемо, завжди гарна ідея мати лічильник FPS в грі, щоб ви могли слідкувати за вашим прогресом і випробовувати, які налаштування працюють. У багатьох іграх він вже встановлений, але якщо ви встановите MSI Afterburner, ви завжди матимете цей корисний інструмент в будь-якій грі.
Вибір SSD
Оновлення з HDD на SSD не суттєво покращить продуктивність гри, але значно зменшить час завантаження. Хоча SSD може бути досить дорогим, і може здатися, що час завантаження не є настільки важливою проблемою, якій варто приділяти увагу, це не остання деталь. Сучасні ігри займають все більше місця на диску, тому, якщо ви хочете грати у найновіші, перехід з HDD на SSD може допомогти значно скоротити час завантаження гри з 30-40 секунд до 2-3, що досить значуще.
Щодо фінансового аспекту, якщо великий SSD для ОС і ігор занадто дорогий, просто отримайте один невеликий SSD для ОС і залиште великий HDD для ігор.
Встановлення DirectX 12
DirectX 12 – це справжній «must-have» для кожного, хто серйозно ставиться до ігор на Windows 10. Просто кажучи, DirectX – це програма, якою гра взаємодіє з вашим комп’ютером і каже йому, що робити. DirectX 12 є великим вдосконаленням порівняно з його попередником, DirectX 11, вводячи можливість відеокарт використовувати ресурси більше ніж одного ядра процесора ПК, що підвищує кадрові частоти, поліпшує графічні ефекти та зменшує витрати енергії. Тести показали різницю у геймплейні від 85% до 300% між версіями 11 і 12.
Щоб скористатися можливостями DirectX 12, гра повинна бути розроблена за допомогою цієї версії. Добра новина в тому, що список таких ігор стає довший щодня, оскільки все більше і більше ігрових компаній впроваджує цю версію.
Щоб перевірити, чи у вас є остання версія DirectX, натисніть комбінацію клавіш Windows + R, введіть “dxdiag” і натисніть OK. Запуститься DirectX Diagnostic Tool.
Якщо у вас немає DirectX 12, переходьте та встановлюйте його; цей процес займе всього кілька хвилин. Натисніть Windows + I, виберіть Оновлення та безпека і клацніть Перевірити оновлення у вкладці Оновлення Windows. Почекайте завершення установки.
Додайте більше оперативної пам’яті
Додавання більше оперативної пам’яті – ще один чудовий спосіб покращити ваш ноутбук для гри. Більшість ігор вимагають великих обсягів RAM, тому додавання додаткової оперативної пам’яті покращить продуктивність гри.
Отже, скільки RAM вам потрібно? Це залежить від ігор, які ви граєте. Якщо ви граєте лише в базові ігри, то 4 ГБ RAM буде достатньо. Але якщо ви граєте в ігри з високими вимогами до ресурсів, вам може знадобитися 8 ГБ або більше.
Налаштуйте візуальні ефекти
В операційних системах Windows 10 є безліч візуально красивих ефектів. Однак більшість з цих привабливих графічних елементів, які за замовчуванням увімкнені, можуть впливати на доступну потужність вашого ноутбука, коли гра працює на передньому плані. Таким чином, один із способів оптимізувати Windows 10 для гри – це пожертвувати деякі, або навіть всі, ці налаштування.
Знову натискайте комбінацію клавіш Windows + I. Потім введіть “performance” і виберіть Налаштування вигляду та продуктивності Windows. У вікні, яке відкриється, виберіть Налаштувати для найкращої продуктивності. Потім перейдіть на вкладку Розширені та переконайтеся, що налаштування застосовані до Програм.
Якщо ви хочете залишити хоча б мінімум графічних ефектів, щоб ваш інтерфейс не виглядав настільки мутним, ми рекомендуємо залишити принаймні ці три опції з переліку:
- Показувати ескізи замість піктограм.
- Показувати вміст вікна під час перетягування.
- Згладжувати краї шрифтів екрана.
Підвищте швидкість інтернету
Однією з ключових речей для гри є наявність швидкого та стабільного інтернет-з’єднання. Зрештою, ви хочете уникнути затримок в середині запеклої битви. Можете перевірити швидкість інтернету на 2ip.ua
Отже, яка є хороша швидкість Інтернету для гри? Оптимально – 5 Мбіт/с і вище. Але якщо це не можливо, 3 Мбіт/с повинно бути достатньо для більшості ігор.
Активуйте режим гри на Windows 10 або 11
Якщо у вас є Windows 10, ви можете активувати режим гри для покращення продуктивності гри. Режим гри оптимізує ваш ПК для гри, зменшуючи фонові процеси і збільшуючи ресурси для ігор. Щоб активувати режим гри, перейдіть до Налаштування > Гра > Режим гри.