Меню Закрити

Що таке художній паркет і які його особливості?

художній паркет

При оформленні житла чи будь-якого іншого приміщення часто застосовуються виразні акценти. Це може бути не тільки обробка стін, меблі чи аксесуари, а й покриття для підлоги. На фоні інших видів художній паркет вигідно виділяється декоративними властивостями. Така підлога виготовляється з кількох порід деревини. Дерев’яні елементи формують собою вишуканий узор чи навіть картину. При цьому практичні характеристики не поступаються звичному штучному паркету. Підлога така ж міцна, має тривалий термін експлуатації, дозволяє зберігати здоровий мікроклімат у кімнаті та комфортна у використанні. Але варто враховувати, що підлога потребує ретельнішого догляду. Щоб вона зберігала свою красу, слід не допускати подряпин та інших механічних пошкоджень. Акуратність при експлуатації та регулярне прибирання з м’якими засобами сприятиме тривалому підтриманню початкового вигляду.

З яких елементів може складатися таке підлогове покриття?

Паркетна підлога з художнім оздобленням може включати:

  • Модулі квадратної, прямокутної чи правильної багатокутної форми. Вони зроблені з дерев’яних плашок, склеєних між собою за периметром і закріплених на фанерній підкладці. Для з’єднання модулів передбачена система шип-паз. В процесі укладання паркету утворюється однотипний геометричний малюнок.
  • Розетки. Це штучні елементи круглої, овальної квадратної або багатокутної конфігурації. Розетки прикрашені тематичним чи орнаментальним зображенням, виконаним з різних порід деревини. Іноді вони можуть складатися з фанерної підкладки та наклеєних на неї фігурних частин з деревини цінних порід.
  • Бордюри. Являють собою прямокутні деталі, за допомогою яких візуально позначаються межі малюнка на паркеті чи перехід між різними композиціями.

З цих частин створюється дерев’яна підлога з унікальним дизайном, який привертає до себе погляди та задає тон в оздобленні інтер’єру. Бордюри й розетки можуть мати різну товщину (як правило, не більше 15 мм), її підбирають такою ж, як товщина основного матеріалу.

Які технології застосовуються для виробництва?

Привабливість та довговічність паркету значно залежать від якості його виготовлення на заводі. Для забезпечення належної якості матеріалу необхідно добре висушити заготовини. А для естетичного вигляду − правильно підібрати породи дерева та напрям волокон у частин, які утворюють візерунок.

При виробництві може використовуватися лазерна чи фрезерна різка. Головна перевага лазерної обробки полягає в тому, що завдяки їй вдається отримати максимально гострі кути. Проте лазер залишає чорний слід за контурами по всьому периметру. Це буває помітно при з’єднанні двох світлих дощечок.

Фрезерне нарізання не має такого недоліку. Після обробки залишаються чисті торці. Але кут виходить дещо заокругленим, оскільки найменший діаметр фрези, що використовується для роботи з паркетом, становить 6 мм.

Основними техніками художнього оздоблення є інтарсія та маркетрі. Інтарсія – це інкрустація підготовленої основи елементами. Матеріалом для них слугує натуральна деревина цінних порід. В основі вирізаються пази для інкрустації, ця справа кропітка та вимагає професіоналізму. Чим складніший узор, тим більше знадобиться зусиль для його створення. Маркетрі – це пізніша технологія. Малюнок набирається з тонких шматочків шпону з дерева різних порід. Вони склеюються між собою відразу на поверхні дерев’яної основи за певною схемою, що нанесена заздалегідь. Тобто, малюнок наносять зверху, а не вбудовується в основу, як при інтарсії.

Сьогодні розетки та бордюри рідко збирають з окремих деталей прямо у приміщенні, адже в такому разі дуже складно досягти ідеальної якості підлоги. Переважно на об’єкт доставляють уже готові елементи чи їхні частини, і вкладають згідно з задуманим планом.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи