Меню Закрити

Різновиди натурального каміння, та які переваги воно має у будівництві й дизайні?

Натуральне каміння завжди зберігало високу популярність у будівництві та виробництві завдяки своїм чудовим властивостям та естетичному вигляду. Граніт, мармур, чи базальт — це лише маленька частка тих порід та мінералів з яких потім виходить шикарна плитка для облицювання стін і підлоги, або ж вишукані пам’ятники та меморіали. Дехто вважає, що не потрібно переплачувати й можна купити вироби зі штучних матеріалів. Однак вони ніколи не матимуть тієї довговічності та зовнішнього вигляду, що природний матеріал. Все більше людей плануючи облаштування власного будинку, подвір’я, саду чи комерційного приміщення або ділянки, обирають саме натуральний камінь. В цій статті розповімо, чим це зумовлено, які переваги має таке каміння, і власне, які види порід бувають на українських родовищах.

Різновиди натурального каміння

Для початку рекомендуємо загалом ознайомитися з різновидами натурального каміння, а особливо тим, яке видобувають безпосередньо в Україні. Це можна зробити зайшовши на сайт одного з великих заводів з переробки каміння, як, наприклад, Граніт https://ukr.granite.ua/

Ось, які породи та вироби з них пропонує цей постачальник та йому подібні.

  1. Анортозит. Камінь, який має унікально красиву текстуру та є дуже міцним, і часто використовується для облицювання фасадів.
  2. Базальт. Дуже різноплановий камінь, адже має прекрасні характеристики: не боїться вогню, стійкий до механічних пошкоджень тощо. Його використовують для виготовлення плитки, якою потім обкладають зону біля камінів, чи просто облицьовують стіни.
  3. Габро. Дуже красивий, міцний та стійкий до негативних зовнішніх чинників матеріал, який є ідеальним для виготовлення елітних надгробних пам’ятників.
  4. Граніт. Зносостійкий матеріал з широким вибором кольорів, використовується у всіх галузях будівництва та дизайну. З граніту активно виготовляють надгробні пам’ятники, з нього можна знайти неймовірну плитку чи сантехніку, наприклад, раковини.
  5. Вапняк. Має природну текстуру та доступну ціну, часто застосовується у ландшафтному дизайні.
  6. Кварцит. Завдяки відмінній міцності та стійкості до зношування, використовується для підлогових покриттів та оздоблення фасадів.
  7. Лабрадорит. Камінь з унікальними відтінками, який використовується для виготовлення стільниць та декоративних елементів.
  8. Мармур. Має широку сферу застосування. Це знову ж як надгробні пам’ятники, так і різноманітні декоративні елементи, плитка, стільниці тощо.
  9. Онікс. Красивий матеріал з унікальними візерунками, який використовується для виготовлення декоративних елементів.
  10. Травертин. Ще один неймовірно красивий камінь з широким вибором кольорів, який часто застосовується у ландшафтному дизайні.

Використання натурального каміння у будівництві та дизайні дозволяє створювати унікальні та міцні конструкції, надаючи приміщенням чи об’єктам додаткового лоску та елегантності.

Які переваги має використання натурального каміння?

При виборі каменю важливо враховувати особливості кожного матеріалу та правильно підбирати його для конкретного проєкту, враховуючи умови експлуатації. Саме за таких умов ви зможете відчути всі переваги від подібної інвестиції. А загалом, плюси наступні:

  • Міцність та довговічність. Це справжня інвестиція на десятиліття. Наприклад, пам’ятник з мармуру простоїть понад 50 років, тоді як металевий потребуватиме регулярного догляду та фарбування. А гранітна бруківка взагалі вкладається на століття і навіть може бути демонтована та перенесена на інше місце;
  • природна краса та унікальність. Як би досконало не намагались сучасні майстри відтворити натуральне каміння використовуючи штучні компоненти — ідентифікувати його все одно дуже легко. Лише натуральний камінь має такий благородний відтінок, який не зможе відтворити жоден барвник;
  • широкий вибір кольорів та текстур. Дехто каже, що натуральне каміння дуже одноманітне в плані колірної гами. Та це зовсім не так. Звісно, ви не знайдете породи кольору фуксія, або ж яскраво червоного каменю, тоді як червоний відтінок запросто. Це про граніт. А мармур може бути не лише білим, а й рожевим, сірим, блакитним тощо;
  • стійкість до негативних зовнішніх чинників. Натуральне каміння відмінно переносить мороз, вологу та ультрафіолет. Там де штучне каміння швидко зітреться чи потріскає, натуральне простоїть не одне десятиліття;
  • екологічність. Чисті матеріали, безпечні для довкілля та здоров’я.

Тобто плюсів дійсно багато, саме тому попит на натуральний камінь з роками не спадає, попри активне виробництво різноманітних штучних альтернатив.

Що виготовляють із натурального каміння?

Натуральне каміння застосовується у багатьох галузях. Ось, що найчастіше з нього виготовляють:

  1. Плитку та бруківку для зовнішніх робіт: облицювання будинків, фасадів, тротуарів, доріг, сходових кліток тощо. Наприклад, бордюр з граніту немає аналогів по міцності та довговічності.
  2. Виготовлення декоративних елементів та меблів: вази, стільниці, мийки, підвіконня тощо.
  3. Надгробні пам’ятники. В цій ніші особливу популярність мають граніт, мармур та габро. Кожен з цих матеріалів має безліч плюсів та активно використовується для виготовлення різного типу скульптур і меморіалів. Інколи при виготовленні одного меморіалу, можуть поєднувати одразу два камені: граніт і мармур.

Фасадний декор, колони, паркани, оздоблення басейнів, саун, зон біля каміна — натуральне каміння можна застосовувати будь-де, головне, як вже зазначалось вище — правильно підібрати камінь під власні потреби.

Також при купівлі виробів з тої чи іншої породи, або ж камінь у сирому його вигляді звертайте увагу на репутацію постачальника та особливості його роботи. Чудово, якщо це прямий виробник, який окрім обробки каміння самостійно його видобуває. Так ви отримаєте камінь найкращої якості та за найдоступнішою ціною.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи