17 червня, під головуванням міського голови Ольшевського І.О., відбулась чергова сорок друга сесія Здолбунівської міської ради. На розгляд сесії було винесено п`ятдесят питань порядку денного, переважна частина з яких стосувалася земельних відносин.
    Депутати розглянули хід виконання та зняли з контролю рішення від 13.06.2020 року № 653«Про стан та завдання щодо покращення автобусного сполучення у місті Здолбунові». Розглянули та проголосувати важливі для міста рішення про зміни до міського бюджету і до місцевих програм на 2020 рік та надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста. Затвердили звіт про виконання міського бюджету за 1 квартал 2020 року та затвердили ставки місцевих податків та зборів на 2021 рік.
    Кілька об’єктів комунальної власності виставлено на приватизацію шляхом продажу на аукціоні через електронну торгову систему, це зокрема орендовані нежитлові приміщення по вул. Цементників, 7, вул. Заводська, 9 та будівля котельні по вул. Фабрична 1/1. Депутати затвердили встановлені аукціонною комісією стартові ціни.


    Одноголосно було підтримано звернення до Президента України та Верховної ради України щодо відтермінування прийняття Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів», оскільки таке рішення загрожує негативними наслідками для всієї країни без одночасного внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу та законів про місцеві державні адміністрації і про місцеве самоврядування.
    Депутати проголосували за ряд питань, що стосуються земельних відносин. Резонансним було питання щодо розгляду звернення громадської організації Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО «УВО», яка звернулась з проханням внести зміни в Порядок розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції і скасувати норму, яка надає першочергове право на отримання землі на території міста лише за умови, що інших земельних ділянок за будь-яким цільовим призначенням учасник ООС (АТО) ще не отримував.
    Секретар міської ради Капітула В.В. ознайомила присутніх з колективним звернення від інших учасників бойових дій, з проханням дотримуватися раніше прийнятого Порядку та не допустити ситуації, коли одні учасники бойових дій отримають декілька земельних ділянок, у той час, коли інші ще не отримали жодної. Оскільки не вдалося знайти консолідованого рішення, то і розгляд питання про розподіл земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції в масиві в районі вулиці Нова було перенесено на чергову сесію.
    Зважаючи на карантинні заходи і невелику площу сесійної зали, вперше всі бажаючі бути присутніми на сесії змушені були чекати результатів розгляду їхніх питань в фойє та під стінами міської ради.
    Загалом сесія пройшла злагоджено і оперативно завдяки якісній роботі депутатів на засіданнях постійних комісій.