Меню Закрити

Будинок культури Цементників

Будинок культури цементників – серце культурного життя Здолбунова.

У 1952 році, з розвитком Новоздолбунівського цементного заводу, в Здолбунові виникла актуальна потреба в культурному просторі для працівників заводу та їх сімей. Це призвело до створення селища цементників з повним набором необхідних соціальних установ, включно зі школою, лікарнею та, звісно, Будинком культури.

У центрі Здолбунова розпочалось будівництво величного палацу культури, яке було завершено у 1957 році. Названий “Дворец культуры цементников им. В.И. Ленина” (ДКЦ), цей трьохповерховий будинок став культурним епіцентром для місцевої громади.

З двома великими залами – одним для засідань і іншим для концертів та кінопоказів, ДКЦ відрізнявся своїм художнім оформленням, зокрема мармуровими колонами та розкішним ліпленням на стелі. На першому поверсі були розташовані кабінет директора, музична студія та більярдна зала, а на другому – спортивний комплекс і приміщення для гурткової роботи.

Директорами ДКЦ були визначні особистості, такі як Грищенко М.М., Безсмертна Олена Захарівна та Деюн Надія Петрівна. Їхнє керівництво зіграло ключову роль у розвитку культурного життя заводу та міста.

Під час керівництва Юрія Дмитровича Кирилова, директора цементного заводу, у ДКЦ були організовані різноманітні культурні заходи, включаючи конкурси талантів серед працівників заводу. Це сприяло не лише професійному, а й культурному зростанню персоналу.

Творчі колективи, такі як оркестр народних інструментів під керівництвом Макової, ансамблі народного і бального танців, духовий оркестр та народний хор, були неодмінною частиною культурного життя БКЦ. Їх виступи і творчі досягнення вносили значний вклад у культурний розвиток міста.

Будинок культури цементників став символом гордості та культурного розвитку Здолбунова, зігравши важливу роль у житті місцевої спільноти. Це місце, де мешканці могли зустрічатися, навчатися та розвивати свої таланти, відображаючи дух спільноти і співпраці, який і сьогодні залишається основою місцевої культури.

Розвиток та культурне відродження Будинку культури цементників у Здолбунові

У 1967 році Костянтин Михайлович Колосков став керівником Палацу культури цементників. Його керівництво характеризувалося енергійністю, цілеспрямованістю та мудрістю. Відомий своїми музичними здібностями та господарськими навичками, Костянтин Михайлович вніс значний вклад у розвиток культурного життя міста. Під його керівництвом була відкрита художня студія, а також створено естрадний оркестр з електричними музичними інструментами, який швидко здобув популярність на Рівненщині.

Керівництво Колоскова також зазначалося відкриттям нових культурних колективів і впровадженням різноманітних культурно-мистецьких заходів. Нові керівники гуртків, такі як А.Бугринець, А.Сітовський та М.Грубая, зміцнили творчий потенціал Палацу.

Наступні директори, такі як П.П. Кравчук та І.В. Козійчук, продовжили цю традицію, працюючи над збереженням та розвитком культурних традицій. Під їх керівництвом БКЦ став центром аматорського мистецтва і культурного життя міста.

80-ті роки ознаменувалися злетом в області аматорського мистецтва, створенням нових колективів та проведенням численних культурних заходів. Концерти, фестивалі, творчі поїздки за кордон, а також святкування народно-релігійних свят стали невід’ємною частиною діяльності Палацу культури.

Цей період також ознаменувався печальними втратами важливих фігур культурного життя міста, які залишили незабутній слід у серцях мешканців Здолбунова.

Будинок культури цементників у Здолбунові, попри випробування часу, продовжує бути центром культурного розвитку та збереження мистецьких традицій міста. Це місце, де історія та сучасність зустрічаються, формуючи унікальний культурний ландшафт, який служить джерелом натхнення для майбутніх поколінь.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи