Меню Закрити

Майже пів мільярд гривень плати за землю поповнив місцеві скарбниці Рівненщини

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській області власниками та орендарями земельних ділянок краю з початку 2019 року сплачено на 32,6%, або на 119,1 млн. грн.. більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена за 2019 рік сума податку складає 484,5 млн. гривень.

Майже 85 відсотків сплати цього платежу – внесок юридичних осіб. Вони перерахували з початку року понад 415 млн. грн. плати за землю, що на 110 млн. грн. більше, ніж порівняно з минулорічними надходженнями.

Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю 69,5 млн. грн. плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року приріст платежу склав 8,5 млн. гривень.

Позитивна динаміка у зборі плати за землю, з одного боку, є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання своїх обов’язків щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямку легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Відрядження – 2020, скільки можна витрачати без податків

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України від 14 листопада 2019 року №294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі – 4 723 грн., у погодинному – 28,31 грн., а прожитковий мінімум для працездатної особи з 01.01.2020 складає 2 102 грн. відповідно до ст. 7 Закону №294.

Тобто максимальний неоподатковуваний розмір добових у межах України становить з 01.01.2020 472,30 грн. на день.

Для відряджень за кордон добові витрати в розрахунку за кожен календарний день відрядження залишилися на рівні минулого року та становлять не більш як 80 євро.

Згідно з п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 ПКУ не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку із здійсненням таких витрат.

Зазначені витрати не є об’єктом оподаткування цим податком лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи