Меню Закрити

Палац Ходкевичів

У мальовничих околицях північної частини Рівненської області, де колись розташовувалося давньоруське місто Муравиці, виринає з історичного туману архітектурний шедевр – Палац Ходкевичів. Ця перлина архітектури, заснована у 1780 році, є втіленням вишуканості та історичної глибини, овіяна легендами та зберігає неповторні розповіді минулих епох.

Розташований на берегах чарівної річки Іква, палац вразить вас своїм двоповерховим фасадом з величним шестиколонним портиком, який граційно відбивається у водній гладі. Архітектурний ансамбль, розроблений Є. Шрегером, відомим представником класицизму, демонструє неперевершеність та гармонію форм, завдяки чому палац і досі захоплює відвідувачів.

Житлові флігелі палацу, виконані з особливою увагою до деталей, мають унікальні архітектурні елементи: ризоліт з півдня та чотириколонний портик іонічного ордеру з півночі. Фасади прикрашені пілястрами, які надають будівлі витонченості та елегантності. Особливу увагу привертає геральдична ліпнина родового гербу, що прикрашає фронтон ризоліту, додаючи палацу аристократичності.

Внутрішнє оздоблення палацу зберігає тонку декоративну ліпнину, яка свідчить про високий рівень майстерності та витончений смак його власників. Поруч з палацом розкинувся регулярний парк, який є яскравим прикладом палацово-паркового мистецтва початку XIX століття, запрошуючи гостей на прогулянку по своїх тінистих алеях.

Сьогодні в одному з флігелів палацу розташований Млинівський краєзнавчий музей, який є культурним центром селища та відкриває перед відвідувачами багатство історії, природи, етнографії та визначних особистостей регіону. Підвальне приміщення музею, пов’язане з численними історіями графської родини, пропонує гостям унікальну можливість зануритися в атмосферу минулого.

Палац Ходкевичів, як важлива пам’ятка архітектури національного значення, продовжує надихати своєю красою та історією. Відвідавши це чарівне місце, ви не лише поглибите свої знання про історичну спадщину України, але й отримаєте незабутні враження від зустрічі з минулим.

Графік роботи музею та контактна інформація

Понеділок: вихідний

Вівторок – П’ятниця: 09.00 – 18.00

Адреса: Рівненська область, вул. Івана Франка 1Б, Млинів

Телефон: 03659 65967

Запрошуємо вас відвідати Палац Ходкевичів та відчути неповторний дух історії, який зберігається в його стінах.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи