Меню Закрити

Татарська вежа в Острозі

Татарська вежа в Острозі, що на Рівненщині, є унікальним історичним місцем, яке вабить до себе любителів історії та архітектури. Споруджена у 1461 році, ця оборонна споруда вважається одним з найяскравіших прикладів барбакану в Україні. Барбакан, що в перекладі з середньовічної латини означає зовнішнє укріплення, слугував для захисту підходів до міських воріт, створюючи додатковий рівень оборони перед власне міськими стінами.

Назву “Татарська” вежа отримала через своє розташування в мусульманській частині міста та функцію місця утримання полонених татар, а також через свої в’їзні ворота, що використовувалися в оборонних цілях. Цікаво, що проектуванням вежі займався відомий архітектор Якуб Медлін, чий талант залишив вагомий відбиток на архітектурі тогочасної України.

З роками вежа пережила багато, від славетних днів оборонної споруди до років забуття, коли від неї залишилися лише руїни. Однак сучасні зусилля дали їй нове життя. Використовуючи новітні технології, втрачені частини вежі були відновлені, перетворивши колишню руїну на жвавий культурний простір. Сьогодні “Культурний Барбакан” служить ареною для мистецьких заходів, приваблюючи не лише туристів, але й місцевих жителів.

Розташована на вулиці Татарській, 73, в місті Острог, Татарська вежа є дійсно значущим місцем для відвідування. З її координатами 50.3306474 | 26.5260678, вона легко знаходиться на карті і є доступною для відвідувачів щодня. Відвідування цього історичного місця надає унікальну можливість зануритися в історію, дізнатися більше про оборонну архітектуру минулих століть та відчути дух минулого Рівненщини.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи