Меню Закрити

Топ-10 цитат Карла Маркса

Карл Маркс (1818-1883) був німецьким філософом, економістом, істориком, соціологом, політичним теоретиком та журналістом, який найбільше відомий як засновник марксизму, ідеології, що виступає за класову боротьбу та пролетарську революцію як засоби досягнення класової бездержавності та створення суспільства, заснованого на спільній власності на засоби виробництва. Разом з Фрідріхом Енгельсом Маркс написав “Маніфест Комуністичної партії” (1848), який став одним із найвпливовіших політичних документів у світі.

10 найвідоміших цитат Карла Маркса

“Робітники всіх країн, єднайтеся!” — заклик з “Маніфесту Комуністичної партії”, що став лозунгом міжнародного комуністичного руху.

“Історія всіх досі існуючих суспільств — це історія класових боротьб.” — вступне твердження з “Маніфесту Комуністичної партії”.

“Філософи лише по-різному тлумачили світ, однак справа стоїть у тому, щоб його змінити.” — з тез Маркса про Фейербаха, підкреслює активну роль філософії.

“Капітал є мертвою працею, яка, подібно до вампіра, живиться живою працею і живе тим більше, чим більше її вживає.” — з “Капіталу”, описує експлуатацію праці в капіталістичному суспільстві.

“Релігія є опіумом для народу.” — критика релігії як інструменту утримання мас у покорі.

“Свобода — це усвідомлена необхідність.” — висловлює його погляд на свободу як на основу для соціального та економічного порядку.

“З кожною капіталістичною кризою виробництва суспільство змушене повертатися до моменту, коли воно було достатньо цивілізованим, щоб вимагати подальшого комуністичного устрою.” — про циклічність капіталістичних криз.

“Засоби виробництва та обміну, на базі яких виростає буржуазія, не були створені нею, але створені новими поколіннями.” — з “Маніфесту Комуністичної партії”.

“Держава є органом придушення одного класу іншим.” — описує роль держави в класовій боротьбі.

“Сім’я не може бути справжньою або ідеальною, якщо заснована на капіталі та приватній власності.” — критика буржуазної сімейної структури.

Ці цитати демонструють марксистський аналіз суспільства, економіки та політики, який критикує капіталізм та адвокатує за класову боротьбу та соціалістичні реформи як шлях до справедливішого суспільства.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи