Меню Закрити

Велика синагога в Дубно

Велика синагога в місті Дубно, що на Рівненщині, стоїть як монумент давнини та культурної спадщини, вражаючи своєю масштабністю та історичним значенням. Заснована у 1784 році, на місці попередньої дерев’яної будівлі, синагога є свідченням тривалої історії єврейської спільноти в регіоні та вважається найбільшою на заході України.

Завдяки підтримці князя Любомирського, будівництво тривало понад дюжину років, завершившись подячною табличкою, що висить над входом. Архітектура синагоги, виконана в стилі бароко, з часом пережила дві реконструкції, що дозволили їй чудово зберегтися до наших днів. Товсті стіни не лише створювали особливу акустику для літургійних композицій, але й служили оборонними фортифікаціями в часи конфліктів.

Після Першої світової війни синагога була модернізована: дерев’яні підлоги замінили на бетонні, що додало будівлі ще більшої міцності. У 1993 році ця історична пам’ятка офіційно визнана частиною культурної спадщини Дубно, що підкреслює її значення для місцевої та національної історії.

Хоча синагога зараз не функціонує, її включення до туристичних маршрутів Рівненської області говорить про визнання її як важливого історичного та культурного об’єкта. Розташована поруч з готельно-ресторанним комплексом, синагога приваблює відвідувачів, що бажають дослідити глибини історії регіону.

Сьогодні Велика синагога в Дубно є не лише свідченням минулих епох, але й місцем зустрічі для тих, хто цікавиться історією, архітектурою та культурними традиціями. Вона залишається живим символом історичної спадщини та культурного розмаїття Рівненської області, запрошуючи кожного відвідувача на зустріч з історією.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи