Меню Закрити

Топ-10 цитат Марка Твена

Марк Твен, справжнє ім’я якого Семюел Ленгхорн Клеменс, — один із найвідоміших американських письменників та гумористів 19-го століття. Він здобув популярність завдяки своїм гострим соціальним коментарям та саркастичному гумору. Відомий за творами “Пригоди Тома Сойєра” і “Пригоди Гекльберрі Фінна”, Твен мав унікальний спосіб спостереження за життям, який відобразився в його цитатах.

Ось десять із найкращих його висловлювань:

  1. “Здоровий глузд — це сукупність упереджень, набутих до 18 років.” Цей жартівливий вислів Твен використовує, щоб підкреслити ідею, що наша життєва філософія багато в чому формується в ранні роки.
  2. “Краще мовчати і здатися дурним, ніж заговорити і розвіяти всі сумніви.” Ця цитата стала класичним нагадуванням про те, що іноді мовчання може бути золотою чеснотою.
  3. “Коли ви знайдете людину, яка не читає газет, ви знайдете людину, яка не знає, що світ не такий поганий, як вона думає.” Цей саркастичний коментар Твена нагадує нам про вплив ЗМІ на сприйняття світу.
  4. “Ми любимо тих, хто погоджується з нами, і обережно ставимося до тих, хто цього не робить.” Твен чудово підкреслює людську тенденцію до упередженості та бажання бути оточеним однодумцями.
  5. “Песимізм — це лише слово, яке використовують невдахи для виправдання своїх невдач.” У цій цитаті він кидає виклик людям, які шукають виправдання замість того, щоб приймати реальність.
  6. “Люди, які не читають хороші книжки, не кращі за тих, хто не вміє читати.” Ця цитата наголошує на важливості освіти та розвитку через читання.
  7. “Час — це те, що найбільше бажають зберегти, але марно витрачають.” Твен відзначає іронію людської природи у використанні часу.
  8. “Життя бентежне. Якщо хтось вам скаже інше, він вас обманює.” Цей коментар нагадує про складність людського існування.
  9. “Правда є рідкістю; ось чому її так мало у газетах.” Твен саркастично вказує на тенденцію медіа перекручувати правду.
  10. “Будь-яка емоція піддається спокушенню сміхом.” Він підкреслює силу гумору як способу зцілення та розрядки.

Завершуючи, можна сказати, що Марк Твен — це людина, яка своїм проникливим гумором та сарказмом залишила значний слід у літературі. Його цитати досі відгукуються серед нас, нагадуючи про важливість сміху, здорового глузду та відвертості. Ці висловлювання — лише невелика частина мудрості, яку він залишив нам у спадок.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи