Меню Закрити

Прибудинкова територія котеджу: поради для ландшафтного дизайну

Переважна частина населення невеликих містечок Рівненщини, таких як Здолбунів, мешкає у приватних будинках із власними двориками й невеличкими присадибними ділянками, відведеними під грядки, садок та зону відпочинку.

Ця стаття підкаже містянам, як краще відповідну територію облаштувати, дасть корисні поради про її естетичне, модне й практичне оформлення.

Зелені насадження й елементи декору

Кількість висаджених на прибудинковій ділянці дерев та кущів залежить від її площі. Якщо ця територія маленька, обмежена 2-3 сотками, достатньо посадити два або три дерева чи куща та розбити квітник. Бажаним є облаштування вузеньких доріжок. Якщо не забракне місця, можна зробити також лавочку або куточок для відпочинку в теплу пору року зі столиком та стільцями, а ще гойдалку для дітей, які мешкають у будинку.  

Власникам приватних котеджів Здолбунова, що мають територію домоволодіння площею від 4 соток, рекомендується встановити у дворі чи в садку дитячий майданчик із лавою, пісочницею, гіркою або іншими конструкціями для розваг малят. У нашому місті замовити таке обладнання можливості нема, але можна відповідний сучасний ігровий комплекс купити в Рівному у виробника «Креатив Плей». Ця компанія, сервіс якої включає доставку замовлень та їх професійний монтаж на місці, в тому числі по фен-шуй, зарекомендувала себе якістю й доступними цінами.

Популярні дизайнерські рішення – міні-сад каменів, засіяний травою газон, альтанка та невисокий паркан-огорожа. Фахівці радять перелік садових меблів і рослин продумати заздалегідь так, щоб подвір’я й садок після реалізації ваших ідей не виявилися захаращеними.

Що варто врахувати, складаючи план?

Найліпшим варіантом відповідного планування стане докладно зображена схема. Таке креслення, що виконати краще на аркуші з міліметровою розміткою, повинно містити дані у вигляді доріжок, проїзду до гаража (якщо його споруда в дворі наявна), розташування вуличних меблів та елементів садового декору.

Класичний план включає сад, газон, квітник, ділянку господарську та відпочинкові зони для дорослих і дітей. Якщо площа прибудинкової території велика, є можливість визначити на ній місце для фруктового саду або відведене під грядки чи декоративний город.

Нині популярними для приватних прибудинкових ділянок є насадження у вигляді хвойних рослин (різних вдів ялин, туй, ялівцю). Біля альтанки можна влаштувати виноградник. А якщо лишається місце, доцільно встановити й мініатюрний фонтан. Він чудово виглядатиме, обсаджений кущами самшиту.

До моменту висаджування дерев та розстановки меблів слід визначитися з системою поливу. Якщо ви плануєте зробити її автоматизованою, для цього знадобиться прокладання трубопровідної комунікації.

Рекомендації з облаштування клумб та доріжок

Фахівці радять власникам приватних будинків взяти до уваги кілька моментів, актуальних для виконання відповідних робіт:

  • квіткові декоративні рослини краще висаджувати в кілька рядів або в шаховому порядку, враховуючи періоди їх цвітіння;
  • найбільш популярними багаторічними квітами вважаються тюльпани, нарциси, півонії, гвоздики, ромашки та троянди, а однорічними – чорнобривці, айстри, петунія й сальвія;
  • чудовий варіант – розміщення квітів та інших рослин на клумбі у вигляді певних геометричних фігур, але за тим, щоб ця композиція виглядала акуратно, доведеться постійно стежити;
  • догляд за квітником буде простішим, якщо посадити рослини багаторічні окремо від однолітніх – у такому випадку при видаленні останніх коренева система багатолітників не отримає ушкоджень;
  • пішохідні стежки на присадибній ділянці можна обладнати з плитки, натурального або штучного каменю чи брущатки;
  • наразі трендом є шале з доріжками із гладкого каміння, частково втопленого в ґрунт, між яким розсипана галька дрібних фракцій;
  • початковий етап монтажу будь-якої доріжки – підсипання під неї шару піску, який потім заливають водою й вирівнюють.

Біля альтанки чи тераси можна обладнати барбекю-зону з мангалом, а на найбільш просторих ділянках є можливість розташування басейна та будівлі сауни або лазні.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи