Меню Закрити

Церква святого Миколая у місті Дубно

Церква святого Миколая у місті Дубно, що в Рівненській області України, є важливим культурним та історичним об’єктом, який приваблює увагу як вірян, так і туристів. Розташована за адресою вул. Данила Галицького, 28, ця церква є чудовим прикладом релігійної архітектури та глибокої історії, яка втілена в її стінах.

Початки цього священного місця сягають початку 17 століття, коли церква була заснована як костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії монастиря бернардинців. Цікаво, що заснування монастиря та будівництво храму відбулися завдяки ініціативі князя Януша Острозького, який не тільки виділив землю під будівництво, а й виділив значні кошти на реалізацію цього проєкту. З часом, після смерті Острозького, будівництво продовжив князь Олександр Заславський, що свідчить про велику підтримку та значення цієї споруди для місцевої спільноти.

Церква святого Миколая є витонченим архітектурним творінням, що включає в себе елементи оригінальної споруди та келій монастиря бернардинців. Вона стала свідком численних історичних подій, зокрема, у 1647 році тут проживало 23 ченці, а у 1687 році художник-бернардинець Францішек Лексицький створив величний образ Непорочного Зачаття Діви Марії. На початку 18 століття храм зазнав значних пошкоджень через пожежу, проте був відновлений завдяки зусиллям громади та меценатів.

Сьогодні Церква святого Миколая служить не лише місцем для релігійних обрядів, а й як важлива пам’ятка архітектури, яка привертає увагу відвідувачів своєю красою та історією. Години роботи церкви визначаються згідно з графіком церковних богослужінь, що дає можливість кожному бажаючому відвідати це священне місце та відчути його унікальну атмосферу.

Зберігши свою історичну цінність та культурне значення, Церква святого Миколая в Дубно залишається однією з перлин Рівненської області, що заслуговує на увагу не лише місцевих мешканців, але й туристів з усього світу.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи