Меню Закрити

Відчуження права на користування надрами: особливості процедури

Згідно з оновленнями в Кодексі України про надра, які набули чинності 28 березня 2023 року, стаття 16-1 вводить важливі новації для власників спеціальних дозволів. Тепер вони можуть не тільки володіти правами на користування надрами, а й відчужувати ці права, будь то повністю або частково.

Це може бути реалізовано через продаж цих прав іншій юридичній або фізичній особі-підприємцю, або ж шляхом внесення таких прав як вкладу до статутного капіталу певного суб’єкта господарювання. Окрім того, надрокористувачі мають можливість вносити свої права як вклад у спільну діяльність. Більше корисної інформації зможете дізнатися на сайті Geogroup, ось тут.   

Особливості відчуження

Держава через Держгеонадра фіксує перехід прав власності на дозвіл, видаючи новий дозвіл набувачу прав. Він вказує, що новий власник тепер має право на користування надрами визначеної ділянки.

Перехід прав на користування надрами вважається здійсненим з моменту внесення Держгеонадрами змін до дозволу в Державному реєстрі спеціальних дозволів.

Необхідною умовою є подача набувачем прав листа-згоди на внесення змін, який повинен бути нотаріально засвідчений.

Для успішного відчуження необхідно:

 • підготувати актив до продажу, усунувши недоліки.
 • визначити склад активу та його ціну через ринковий аналіз.
 • створити презентаційні матеріали.
 • залучити професіоналів для швидкого та вигідного відчуження.

Безпечне придбання вимагає:

 • ретельної перевірки об’єкта;
 • залучення професіоналів з необхідними знаннями у геології, юриспруденції, та фінансах.

Цінність співпраці з професіоналами

Співпраця з досвідченими фахівцями, наприклад, компанією Geogroup, є ключовою для успіху у сфері відчуження прав на користування надрами. Це особливо важливо, враховуючи новизну відповідної норми законодавства і складність процесу, який включає:

 • геологічний аналіз для адекватної оцінки об’єкта;
 • юридичний огляд для ідентифікації можливих ризиків та обмежень;
 • фінансову експертизу для забезпечення законності оформлення права на нового власника.

Професіонали з глибокими знаннями у відповідних областях можуть значно мінімізувати ризики та забезпечити безпеку та вигоду відчуження або придбання прав на користування надрами. Вони здатні комплексно супроводжувати весь процес, від підготовки активу до укладання та реалізації договору.

Послуги та консультація

Звернення за професійною допомогою та консультацією в компанію Geogroup стане вирішальним фактором успіху в процесі відчуження прав на користування надрами. Вони надають широкий спектр послуг, включно з:

 • аудитом та оцінкою активів;
 • юридичною підтримкою угод;
 • розробкою стратегій відчуження та придбання.

Компанія Geogroup, завдяки своєму багаторічному досвіду та глибоким знанням специфіки ринку, може надати необхідну підтримку та консультації для забезпечення найкращих результатів.

Відчуження прав на користування надрами – це складний процес, який вимагає ретельного підходу та глибоких знань у багатьох сферах. Співпраця з професіоналами та експертами є ключем до успішного вирішення таких завдань. Компанія Geogroup, зі своїми геологами та юристами, готова супроводити Вас на кожному етапі цього процесу, забезпечуючи безпеку, законність і вигоду ваших правочинів.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи