Меню Закрити

Топ помилок при виборі штор та як їх уникнути

як правильно вибрати штори

Обрати штори, що гармонійно виглядають в інтер’єрі і підкреслюють його переваги, непросто. Тут зібрано найпоширеніші помилки при виборі штор. 

Багато аксесуарів

Не прикрашайте штори, як новорічну ялинку. Це несмак. В якості родзинки додайте гарну шпильку чи вишукані підхвати. Від кистей, бахроми і тесьми часто ліпше відмовитися, обравши лаконічний дизайн.

Хочете стильності? Оберіть гарні штори на люверсах від Алсер. Вони зручні та підходять для будь-якої кімнати. 

Надто похмурий текстиль

Як правильно вибрати штори? Є безліч принтів і орнаментів, та перед придбанням тканини подумайте, як вона комбінуватиметься з рештою предметів обстановки і чи не надто привертатиме увагу. Інакше інтер’єр буде перевантажений.

Так, якщо оббивка меблів і шпалери – однотонні, то візьміть на портьєри матеріал з великим і яскравим малюнком (якщо кімната – простора). Тоді тюль (і карниз) оберіть простий. В шторній композиції активним є щось одне: карниз, аксесуари, портьєри чи тюль. Решта – підкоряється йому.

Низькоякісні тканини 

Дешевий матеріал не лише швидше зношується, а й має бідний вигляд і дешевить інтер’єр. Тут не рятує навіть краса моделі і аристократичне зібрання тканини. Ліпше зшити сучасні гардини з меншої кількості матеріалу, та взяти дорожчу і якіснішу матерію.

Крім того, дешеві штори зменшуються в розмірі після прання, хутко вигоряють від сонця і линяють. 

Тюль не пасує до портьєр

Якщо портьєри та тюль не комбінуються за тоном, щільністю чи візерунком – виникає дисонанс рельєфів матеріалу і псується сприймання цілої композиції.

Не застосовуйте для тюлів і портьєр схожі за щільністю матерії. Портьєра важча, а гардина – тонша і легша.

При застосуванні тканин з принтами комбінуйте подібні орнаментації: рослинний малюнок з рослинним, геометричний з геометричним, дамаск з дамаском. Маєте сумніви? Лишіть візерунок на портьєрах, а тюль до них підберіть монохромний.

Не всі матерії «дружать» одна з одною. Лляний тюль не комбінується з оксамитом, блискучий матеріал – з матовим, прохолодні тони – з теплими.

Будь-який вид штор на кожен індивідуальний смак https://alser.ua/uk/shtory/ можна придбати від компаніїАлсер. Їх якість не підведе. 

Не та щільність фіранок

Хиба спричиняє те, що штори не виконують своїх функцій. Легенькі фіранки на сонячній стороні не захищають від яскравих променів, а грубі у приміщенні на північній стороні роблять інтер’єр ще суворішим.

Для хорошого освітлення кімнати подумайте над оформленням зони вікна. Північна сторона потребує легшого чи напівпрозорого варіанту.

Невірна широта

неправильний вибір тканини для штор

Щоб штора утворювала гарні складки – враховується коефіцієнт збирання матерії. На нього впливає щільність матеріалу. Для тюлю показник – 3; для тканин з середньою щільністю – 2,5; для дійсно товстих – 2. Якщо ширина портьєри з легенької матерії – 200 см, то коли матеріал зібраний, широта зменшується до 80 см. 

Деколи можливе полуторне складення. Портьєри можна робити же більш вузенькими, якщо у них винятково декоративна роль, і їх не закривають увечері. 

Помилкове встановлення довготи гардин

Що стосовно неправильного розміру штор? Надто коротенькі – зубожують інтер’єр, довгі – волочаться по підлозі. Нормальною є довгота портьєр на сантиметр вище за поміст.

Зараз популярними є моделі, де тканина торкається підлоги і дає незначний злам. Додайте до класичної довготи три-п’ять сантиметрів.

Стилістика арт-деко передбачає, що полотно лежить на помості згинами. До цієї краси додається двадцять-п’ятдесят см.

Невірно обраний тон 

Максимальну кількість хиб викликає встановлення відтінків фіранок і невідповідність штор інтер’єру. Орієнтуйтесь на тон стін. Аби штори не зливались зі шпалерами – купуйте колір хоч на тон темніший чи світліший. Шпалерам з візерунком підходить монохромна тканина. Якщо стіни мають єдиний відтінок – для гардин обирають матерію з оздобою.

При підборі штор до обшивки гарнітуру – правило те ж, що й зі шпалерами.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи