Меню Закрити

Легалізація праці є одним із пріоритетних напрямів діяльності нової податкової служби

Як зазначив виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, питання легалізації заробітної плати, боротьба з прихованою зайнятістю населення, на сьогодні є одним із основних напрямків роботи органів ДПС, та знаходиться на особливому контролі .

Головним управлінням ДПС у Рівненській області протягом січня – листопада 2019 р. встановлено 114 випадків порушень підприємствами та фізичними особами – підприємцями виплати заробітної плати (або інших доходів) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства. За результатами проведених перевірок додатково донараховано до бюджету 47,9 млн. грн. ПДФО, 2 ,8 млн. грн. військового збору та 11,9 млн. грн. єдиного внеску.

Також, протягом січня – листопада 2019 р., за результатами здійснених ГУ ДПС у Рівненській області перевірок виявлено використання праці 45 найманих працівників без належного

«Тема легалізації доході завжди має місце на кожній зустрічі чи семінарі. Адже йдеться про декларування праці та прозору виплату зарплати, відрахування з якої у вигляді податку з доходів фізичних осіб надходять до бюджету, насамперед місцевих громад», – підкреслив виконувач обов‘язків начальника ГУ ДПС у Рівненській області Віталій Чуй.

Головне управління ДПС у Рівненській області

В яких випадках допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена його сім’ї не підлягає оподаткуванню ПДФО?
 Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що     згідно з п.п. 165.1.19 Податкового кодексу України до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця.

Зазначені норми застосовуються юридичною особою – благодійною організацією або роботодавцем платника податку лише за наявності відповідних документів, які підтверджують факт проведення такого лікування та медобслуговування.

Для підтвердження фактично понесених ними витрат, пов’язаних з лікуванням та медичним обслуговуванням, необхідно надати договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача), платіжні та розрахункові документи тощо.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи