Меню Закрити

Місцеві бюджети області отримали майже 444 млн. грн. плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок краю сплатили до місцевих бюджетів Рівненщини 443,9 млн. грн. плати за землю впродовж січня – листопада 2019 року. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року надходження цього платежу зросли на 113,7 млн. гривень, або на 34 відсотки.

При цьому вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 378,1 млн. грн., що на 105,6 млн. грн., або 39 відсотків більше, ніж торік.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 65,8 млн. грн., що на 0,9 млн. грн. перевищує минулорічні надходження.

Питання щодо надходжень земельного податку до місцевих бюджетів нещодавно розглядалось під час зустрічі керівництва області з представниками об’єднаних територіальних громад, що відбулась в Рівненській ОДА. Як наголосив під час наради в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, земельний податок є одним з бюджетоформуючих для територіальних громад області та є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади, адже його надходження 100 відсотків залишаються у розпорядженні місцевих громад. Отже, фінансова спроможність міста чи села залежить від свідомої позиції кожного його мешканця та детінізації земельних відносин.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Оподаткування доходів отриманих за договором ЦПХ

Головне управління ДПС у Рівненські області повідомляє, що відповідно до п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

При цьому при отриманні зазначених у п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 ПКУ доходів від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи, їх отримувач зобов’язаний включити суми таких доходів до річної податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний рік та самостійно сплатити з них установлені ПКУ податки та збори.

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за ЦПД за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) (абзац другий п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

База оподаткування ПДФО дорівнює нарахованим сумам таких винагород, до яких застосовується ставка 18 відсотків, та є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

 Базою нарахування ЄСВ для зазначених платників є сума винагороди фiзичним особам за виконання робiт (надання послуг) за цивiльно-правовими договорами.

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»для платникiв, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмiрi ЄСВ 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування .

Головне управління ДПС у Рівненській області

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи