Меню Закрити

Рівненський академічний український музично-драматичний театр

У самому серці Рівного, на вулиці Театральній, 1, розташований один із найзначніших культурних осередків регіону – Рівненський академічний український музично-драматичний театр. Заснований у 1939 році, театр є живим втіленням багаторічної історії та традицій українського театрального мистецтва.

Початки театру сягають до Мелітопольського українського музично-драматичного театру, де він відкрив свою першу сторінку виставою “Любов Ярова” Костянтина Треньова. Попри перерву, спричинену Другою Світовою війною, театр зумів відновити свою діяльність у 1944 році, перетворившись на визначний культурний центр.

Новий поворот у долі театру настав у 1960 році, коли йому подарували нову будівлю в центрі міста, але вже у 1978 році після пожежі колективу довелось шукати тимчасове притулок у Будинку культури на п’ять наступних років.

Рівненський театр славиться не тільки своєю основною сценою, що може прийняти понад 600 глядачів, але й малою сценою на 100 місць, яка вважається однією з найкращих у країні. Унікальність театру підкреслюється також наявністю літньої сцени, першої у своєму роді в Україні, що могла вмістити до 250 осіб на відкритому повітрі.

Театральний репертуар вражає вибором вистав, зокрема українці мали змогу вперше побачити постановки світових шедеврів, таких як “Король Лір” Вільяма Шекспіра та “Марія” Уласа Самчука. Сцена театру була свідком виступів знаменитих акторів, включаючи Наталію Ужвій та Амвросія Бучму.

Активна гастрольна діяльність та участь у фестивалях і конкурсах як в Україні, так і за кордоном, підкреслює значущість театру у культурному житті не лише Рівненщини, а й всієї країни. Здобуття статусу академічного в 2005 році є визнанням високого рівня майстерності та значного внеску в розвиток українського мистецтва.

Відвідуючи Рівненський академічний український музично-драматичний театр, ви не лише станете частиною унікального культурного досвіду, а й торкнетеся живої історії, що продовжує інспірувати та зачаровувати покоління глядачів.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи