Меню Закрити

Футбольне поле та спортивний стадіон у Здолбунові

Здолбунів, невелике місто в Рівненській області України, має багату історію, яка тісно переплетена з розвитком футболу та спортивної культури в регіоні. Заснований у 1917 році футбольний клуб «Якір» став першопрохідцем у вітчизняному футболі, відкривши нову сторінку в історії Здолбунова як спортивного центру Волині.

Спочатку ігри проходили на просторому полі біля залізничних колій, що вело до Шепетівки. Це місце, не дивлячись на свою первісність, стало ареною для перших міжнародних матчів, де місцеві гравці могли змагатися з командами з Німеччини та Франції.

Розвиток спорту у Здолбунові отримав новий поштовх на початку 1930-х, коли було розпочато масштабне будівництво сучасного спортивного стадіону. Розташований поруч з новозакладеним парком, стадіон став справжньою гордістю міста. На його території з’явилися криті трибуни для VIP-гостей, сучасні роздягальні для спортсменів та комфортабельні місця для глядачів.

17 липня 1932 року на цьому стадіоні пройшов перший футбольний матч, який зібрав повні трибуни вболівальників. У квітні 1934 року відбулося урочисте освячення стадіону, після чого тут розпочалися легкоатлетичні змагання. Також стадіон був обладнаний біговими доріжками та іншими легкоатлетичними секторами, що зробило його справжнім центром спортивного життя міста.

Здолбунівський стадіон використовувався не тільки для спортивних заходів, а й як місце проведення культурно-масових подій. Особливо значущим моментом в історії стадіону стала подія 26 липня 1941 року, коли на його території було проголошено відновлення незалежності Української Самостійної Соборної Держави.

Сьогодні стадіон у Здолбунові продовжує бути важливим місцем для спортивного та культурного життя міста. Він служить не тільки ареною для футбольних матчів, а й місцем проведення різноманітних громадських заходів, символізуючи силу та єдність місцевої громади.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи