Меню Закрити

Маєток Стецьких

У самому серці Рівненської області, серед неперевершеної природи, знаходиться справжня історична та культурна пам’ятка – маєток Стецьких. Це місце не лише зачаровує своєю красою та атмосферою, але й зберігає багату історію, що простягається через століття.

Історія маєтку починається у вісімнадцятому сторіччі, коли Ян Казимир Стецький, останній коронний хорунжий та староста міста Овруч, виграв цю територію у карти. На її місці було зведено розкішний палац, проект якого розробив архітектор королівського двору. Хоча існує версія, що Стецькі придбали цю землю завдяки своєму багатству та впливу, адже були заможними землевласниками, володіючи значними наділами по всій Рівненській області.

Серед залишків парку та саду, що ведуть до палацу яблуневою алеєю, розташовані два флігелі, з’єднані з основною будівлею симетричними дугоподібними галереями. Цей архітектурний комплекс вражає своєю гармонією та витонченістю, створюючи відчуття цілісності та благородства.

Садово-паркова зона, що розкинулася на семи гектарах, сьогодні потребує реставрації, як і сам маєток. Штучний став, хоч і занедбаний, досі зберігає свою красу та є частиною історичного ландшафту.

Наразі маєток перебуває під опікою місцевої адміністрації, яка намагається відродити його колишню славу через реставраційні роботи. Хоча процес відновлення просувається повільно, сподівання на те, що маєток Стецьких знову засяє, не залишає місцевих жителів та ентузіастів.

Маєток Стецьких є не лише важливою історичною пам’яткою, але й привабливим місцем для туристів, які прагнуть доторкнутися до історії та насолодитися красою української природи. Знаходячись за адресою вул. Грушевського 31, Великі Межирічі, Корецький район, маєток відкритий для відвідувачів, запрошуючи кожного стати частиною його багатогранної історії.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов’язані записи