Меню Закрити

Використання бактерій для вигрібних ям

Необхідність утилізації побутових відходів та продуктів життєдіяльності людини раніше вирішувалася за допомогою асенізаторських машин. Однак, місця скупчення всіх цих продуктів супроводжувалися неприємним запахом та наявністю великою кількістю комах. Сьогодні ж очищення подібних об’єктів стало можливим завдяки деструкторним засобам. В їх складі містяться спеціальні ферменти і бактерії. Протягом певного періоду ці мікроорганізми активно розмножуються, ефективно перероблюючи вміст вигрібної ями.

Препарати, що містять бактерії для вигрібних ям:

  • сприяють зменшенню об’єму відходів;
  • усувають неприємний запах;
  • розщеплюють відходи, перетворюючи їх на воду та безпечні для людини й навколишнього середовища компоненти. 

Очищену воду можна використати як технічну для поливу рослин або інших господарських потреб. 

Як працюють бактерії для вигрібних ям 

Біологічні засоби для вигрібних ям містять спеціальний набір живих організмів, зокрема бактерій. Потрапляючи в органічні відходи, вони поглинають і переробляють їх, перетворюючи на нешкідливі речовини. 

Біологічні засоби, виготовлені на основі бактерій, є живим організмом, здатним впадати в «сплячку» при заморожуванні. Проте, сучасні препарати використовуються в будь-яку пору року. Бактерії здатні виконувати свої функції навіть при дуже низьких температурах, адже вигрібні ями постійно виділяють тепло, яке дозволяє бактеріям функціонувати навіть взимку.

Хімічні препарати здатні пошкоджувати матеріал туалетів і каналізації, а також можуть бути токсичними для навколишнього середовища та здоров’я людини. Біологічні засоби, напроти абсолютно безпечні для людей, тварин та рослин. Вони не шкодять природі, більш того утворюють речовину яку можна використовувати в якості натурального добрива для рослин. Відходи, що утворюються при використанні хімічних засобів, є токсичними і вимагають спеціальної утилізації.

Огляд популярних бактерій для вигрібних ям 

Біологічні препарати, які є абсолютно безпечними для:

  • навколишнього середовища;
  • людей;
  • тварин. 

Бактерії для вигрібних ям ефективно розкладають органічні відходи, допомагають зберегти резервуари чистими, усувають неприємний запах та звільняють людину від необхідності часто відкачувати відходи. Біологічні препарати представлені в каталозі інтернет-магазину ukrzoovet.com.ua. На поличках сучасного магазину можна знайти:

  • спеціалізовані біопрепарати для бродіння;
  • засоби, що сприяють розкладу твердих відходів;
  • антисептики для знезараження вигрібних ям.

При виборі біологічних препаратів для вигрібних ям важливо враховувати форму випуску:

  • рідина: оптимальний варіант для великих резервуарів. 1 літр засобу забезпечує обробку 2 м3 відходів;
  • порошок: перед використанням потрібно розвести у воді. Підходить для різних типів резервуарів;
  • таблетки: найзручніші у використанні. Підходять для дачних туалетів.

Варто звернути увагу на спеціалізацію препарату: деякі засоби призначені для усунення специфічних відходів (боротьби з жиром).

Поради з вибору та застосування бактерій 

Засоби для очищення вигрібних ям і туалетів працюють ефективно лише при правильному їх використанні. Кожен засіб супроводжується детальною інструкцією. Існують загальні рекомендації, що дозволяють досягнути максимального результату:

  • за добу до використання препарату не слід виливати у вигрібну яму воду, що містить хімічні засоби;
  • біопрепарати працюють найкраще при температурі +4°C – +35°C: важливо дотримуватися температурних меж під час застосування;
  • при використанні засобу вперше, рекомендується стартове дозування.

Препарати для вигрібних ям і біологічних септиків містять бактерії, які допомагають розкладати жири та клітковину. Вони перетворюють відходи на вуглекислий газ і воду, залишаючи очищену рідину, яка може вільно проходити в ґрунт. Утворюється також мінеральний осад без небезпечних елементів. Основу таких засобів становлять деструктори – бактерії, які розкладають органіку на екологічно безпечні компоненти.

Засоби можуть містити:

  1. Анаеробні бактерії. Функціонують без доступу кисню, сприяючи процесу бродіння і осіданню перероблених відходів на дно. 
  2. Аеробні бактерії. Потребують кисню, здатні гарно очищати вигрібні ями, усуваючи джерела неприємного запаху.

Для досягнення оптимальних результатів важливо забезпечити відповідну температуру, оскільки вона безпосередньо впливає на активність ферментів, що розщеплюють органіку.

Забруднені вигрібні ями з біологічними засобами вже не є проблемою. Використання високоякісних біопрепаратів дозволяє ефективно, безпечно та екологічно очистити забруднення. Обирайте та купуйте необхідні засоби в перевірених інтернет-магазинах, біопрепарати яких будуть гарантувати чистоту і безпеку.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи